ArchitectureDesignSuccess stories

Rozmowy wokół świadomego życia w Wise Habit.

 

W Warszawie otworzył się Wise Habit Concept Store – miejsce świadomego designu. Znajdziemy w nim marki własne – TRE Product i Mudita – oraz wyselekcjonowane jakościowe przedmioty pochodzące z Korei Południowej, Japonii i krajów skandynawskich. Wise Habit zostało założone przez duet: Marcelinę Plichtę-Wabnik i Michała Kicińskiego, a jego dyrektorem kreatywnym jest Pini Leibovich. W centrum swojej działalności stawia promowanie konsumenckiej świadomości oraz zrównoważonego rozwoju. Grupa nie tylko rozwija marki własne i promuje pozytywne przykłady światowego projektowania, ale także oferuje usługi z obszaru research & development. Wise Habit inicjuje spotkania, otwiera dyskusje o ważnych w świecie architektury tematach. W tym tygodniu odbędą się dwie dyskusje. Pierwsza wokół filmu MATTER OUT OF PLACE, które odbędzie się 26.10.2023 r., dzień później organizatorzy zapraszają na spotkanie z projektantką Dorotą Koziarą. Poniżej szczegóły.

 

 

26.10.2023, godz. 19.00

Projekcja filmu Matter Out of Place i dyskusja

 

Wydarzenie skupi się na omówieniu tego jak działać, by społeczeństwo i planeta żyli razem w harmonii poprzez słuszne wybory w codziennym życiu. Na wydarzenie złożą się projekcja filmu Matter Out of Place i panel dyskusyjny, który omówi alternatywne sposoby na zredukowanie i wyeliminowanie zaśmiecania naszej planety, aktualne strategie w walce z zalewającą nasze miasta lawiną odpadów i to, jak architektura może wpływać na zmniejszenie odpadów oraz uczestniczyć w procesie recyklingu.Matter Out of Place / Nikolaus Geyrhalter / Austria 2022 / 106 min – Film pokazuje piękno naszej planety, jednocześnie uświadamiając, że trudno już znaleźć na niej miejsce, które nie byłoby zaśmiecone. Czy rozmaite metody pozbywania się śmieci mogą stanowić dobry temat dla filmu? Tak, jeśli zabiera się za to austriacki reżyser Nikolaus Geyrhalter. Najwyższa jakość zdjęć i dźwięku pozwalają przenieść się do odległych zakątków globu: do alpejskich kurortów, rajskich Malediwów, Nepalu i na koniec na pustynię w Nevadzie, podczas Festiwalu Burning Man. Patrząc, jak ludzie w tych miejscach pozbywają się odpadów, widz poznaje lepiej naturę początku XXI wieku i jej wpływ na planetę. Ten zadziwiająco piękny film, nagradzany na wielu filmowych festiwalach, wprowadza publiczność w dysonans, który długo z nią pozostaje. Angielski tytuł filmu Matter Out of Place jest naukowym określeniem przedmiotu, który nie powinien się w danym miejscu znajdować.

 

Panel dyskusyjny o Zrównoważonym Rozwoju z udziałem:

 

Wojciech Kolęda – Architekt. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Współzałożyciel Less is core. Laureat konkursów architektonicznych, aktywnie uczestniczący w międzynarodowej dyskusji na temat architektury historycznej i przyszłości zawodu architekta. Współprojektant rewitalizacji Cukrowni Żnin, Dworu Uphagena w Gdańsku, bazy lotniczej Luftwaffe w Mielnie i hotelu medytacyjnego w Drohiczynie.

 

Marcin Szczelina – krytyk i kurator architektury. Wydawca i redaktor naczelny magazynu Architecture Snob. Od 2014 roku ekspert europejskiej nagrody Mies van der Rohe Award. Juror i członek Rady Doradczej Pawilonu Czeskiego na Biennale Architektury w Wenecji w 2023 roku. Juror europejskiej nagrody Simon Architecture Prize 2022. Ekspert Climate Leadership Programme pod auspicjami UN Environment Programme ONZ.

 

Anna Domin – filozofka, etyczka, strateżka CSR, ekspertka z zakresu komunikacji 360 opartej na relacjach, graficzka. Współzałożycielka pierwszej agencji zajmującej się marketingiem odpowiedzialnym społecznie Szeptszum.pl, obecnie These Girls. Autorka kampanii społecznej #jużwszystkomam. Ekspertka w Climate Leadership powered by UN ENVIRONMENT, członkini Chapter Zero Poland, Redaktorka Architect&Work i Architecture Snob.

 

Marcelina Plichta-Wabnik – Współwłaścicielka i CEO Wise Habit, C-level excutive w wielu organizacjach, wykładowczyni SWPS (marka i strategia rozwoju na School of Form), przedsiębiorczymi, konsultantka biznesowa i strateżka, była CEO w tre product i CPO w Mudita. W ciągu ponad 15 lat doświadczenia w marketingu, sprzedaży, rozwoju produktów i finansach zbudowała 3 odnoszące sukcesy marki, każdą oferującą inne produkty i modele biznesowe.

 

 

27.10.2023, godz. 18.00

Spotkanie z Dorotą Koziarą

Spotkanie z cyklu ArchiSnob Talks, inicjowane przez magazyn Architecture Snob. Bohaterką spotkania będzie Dorota Koziara, jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich projektantek za granicą. Podczas spotkania poznamy kulisy początków jej współpracy z Atelier Mendini oraz działalności na rzecz promocji polskich talentów na świecie.

 

Dorota Koziara jest projektantką i promotorką designu. W swoim dorobku ma projekty dla międzynarodowych marek takich jak: Alessi, Hermes, Christian Dior, Swarovski.

 

ArchiSnob Talks to seria rozmów z bohaterami i bohaterkami magazynu Architecture Snob. 

 

Wstęp na wszystkie spotkania jest wolny.

Wise Habit, ul. Żelazna 24, Warszawa