ArchitectureDesignSuccess stories

Lampy zaprojektowane przez Dorotę Koziarę stwarzają nieograniczone możliwości aranżacji. Projektantka postawiła na synergię pomiędzy światłem oraz kolorem. Współpraca Doroty Koziary z Lena Lighting rozpoczęła się w 2022 roku. Jej rezultatem jest harmonijna linia lamp Messaggio. Złożona z różnorodnych produktów, dostępna w nieograniczonej gamie barw, stała się pierwszą tak rozbudowaną kolekcją w portfolio marki.

 

Światło jest jednym z najbardziej inspirujących zjawisk w przyrodzie. Pozwala na poznawanie świata, rozpoznawanie kształtów i kolorów. Ale ma w sobie również magię, która w dawnych kulturach odbierana była jako wiadomości wysyłane człowiekowi przez cały Wszechświat. Dlatego kolekcja lamp Doroty Koziary zarówno swoją nazwą – Messaggio (z włoskiego: wiadomość), jak i formą, odnosi się do tej symboliki. Linia projektantki stworzona dla marki Lena Lighting, pozwala światłu na snucie opowieści o człowieku i jego wnętrzu.

 

– Kolekcja Messaggio, którą zaprojektowałam dla Lena Lighting, to pierwsza w historii marki linia, która zawiera zarówno lampy wiszące, stojące, jak i kinkiety. Te ostatnie pozwalają na tworzenie dowolnych kompozycji dekoracyjnych.– mówi Dorota Koziara.

 

 

Messaggio to wyważone połączenie najwyższej jakości designu, inteligentnych technologii oraz sztuki, które zapewnia niezwykle szerokie możliwości aranżacyjne. Inspiracją dla kolekcji stała się kartka papieru. Niezwykle plastyczna, może składać się w różnorakie kształty, a także być nośnikiem wiadomości. Znajduje to swoje odzwierciedlenie w designie lamp. 

 

– Obserwowałam cienkie tafle blachy, które zachowują się jak kartki papieru. Mogą wyginać się, falować, łatwo ulegają naporowi grawitacji. Wrażenie lekkości materiału oraz to jak może układać się na maszynach, skojarzyło mi się z listem, wiadomością przesyłaną w świat. To niezwykłe, ile potrafi przyjąć papier i jak długo zachowuje powierzone mu treści. – wyjaśnia projektantka.

 

Kolekcja Messaggio daje duże mozliwości aranżacyjne. Personalizując lampę, użytkownik może wybierać spośród dziesiątek odcieni z palety RAL lub skorzystać z kilku zestawień zaproponowanych przez samą projektantkę. Wnętrze i obudowa produktu mogą mieć zupełnie inne barwy i odcienie.

 

– Messaggio okazała się dla nas prawdziwie inspirującym wyzwaniem. Wyróżnia się nie tylko innowacyjną formą, która pozwala na kreowanie zjawiskowych struktur architektonicznych, ale również obszerną gamą kolorystyczną. To pierwsza tak rozbudowana kolekcja Lena Lighting. – mówi  Marzena Lesińska, Pełnomocnik Zarządu ds. Marketingu Lena Lighting.

 

Lampy Messaggio zostały oparte na modułach LED. Ich żywotność wynosi aż do 99 000 h. Produkty posiadają możliwość sterowania światłem za pomocą systemu DALI.