ArchitectureCultureDesign

„Wnętrza. Luksus. Ze Staniec” – trzeci odcinek nowego podcastu o architekturze wnętrz.

 

Tekst: Monika Staniec

 

Kiedy spontaniczny pomysł stworzenia podcastu przeradza się w jeden z ważnych projektów tego roku, nie ma zmiłuj się! Działaj! Tak sobie powtarzam, kiedy zbliża się termin kolejnych nagrań, a ja przygotowuję się do rozmowy w podcaście Wnętrza. Luksus. Ze Staniec.

 

Im częściej poruszam temat szeroko pojętego luksusu, tym więcej otrzymuję informacji zwrotnych, jak indywidualne jest to zagadnienie. W mojej głowie również kotłuje się milion myśli, czym dla mnie jest luksus? Dawniej była to wolność w szerokim tego słowa rozumieniu. Niezależność i możliwość bycia wolnym ptakiem, któremu żaden wiatr nie jest straszny. W przestrzeni lat ta definicja się u mnie zmienia. 

 

Gość trzeciego odcinka podcastu Wnętrza. Luksus. Ze Staniec., Kamil Maślanka przyjął zaproszenie do rozmowy, ponieważ jak sam twierdzi „pomysł podcastu o luksusie wywarł na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Uważam, że takie rozmowy są bardzo potrzebne, ponieważ pozwalają nam lepiej zrozumieć, czym jest luksus i jakie wartości niesie.  Zgodziłem się na udział w podcaście, ponieważ to świetna okazja do podzielenia się swoimi doświadczeniami i refleksjami. Uważam, że taki podcast może przyczynić się do zwiększenia świadomości na temat kultury luksusu i jej wpływu na nasze życie. Cieszę się, że mogę brać udział w projekcie, który ma na celu podnoszenie świadomości na temat piękna i dobrego smaku. Jestem przekonany, że ta inicjatywa przyczyni się do zwiększenia zainteresowania tematem luksusu w codziennym życiu.”

 

A jaką ma definicję luksusu Kamil Maślanka? Jak wyglądała jego droga zawodowa? O tym koniecznie posłuchaj w trzecim odcinku! 

 

Nad warstwą graficzną podcastu pracuje artystka i graficzka Ewa Ziembicka. O pracy nad kolażem trzeciej części mówi tak: „praca nad tą okładką była wyjątkowa ze względu na materiały, z których korzystałam. Zdjęcia, które otrzymałam z BoConcept zachwycają estetyką z jaką prezentowane są produkty. Od razy w oczy rzuca się ich wysoka jakość, którą widać w przede wszystkim detalach. Chciałam, żeby to właśnie on grał główną rolę w ilustracji na okładkę tego odcinka podcastu. Uzyskałam to poprzez wydobycie fragmentów tekstur, łączeń materiałów i kształtów poszczególnych mebli. To dla mnie inspiracja sama w sobie. Uzupełnieniem kompozycji są rośliny, które są tak ważne we wnętrzach oraz kwiaty. Pomarańczowe lilie nawiązują do energicznego i pogodnego usposobienia Moniki Staniec i Kamila Maślanki. Cały kolaż utrzymany jest w ciepłych barwach budujących domową atmosferę, którą można by określić pięknym duńskim słowem hygge. Jest to również ukłon w stronę osobistych upodobań Kamila Maślanki, któremu skandynawski styl jest wyjątkowo bliski, co wyraźnie widać również w kolekcjach BoConcept.
Charakter tej okładki jest zupełnie inny od poprzednich, każdą z nich traktuję indywidualnie. Są jak wnętrza urządzane z myślą o konkretnych mieszkańcach.”.

 

W imieniu swoim i mojego gościa, Kamila Maślanki zapraszam do odsłuchu!

 

 

Pod patronatem Architecture Snob.

Więcej o autorce projektu dowiesz się na www.monikastaniec.com