ArchitectureCultureDesign

„Wnętrza. Luksus. Ze Staniec” – czwarty odcinek nowego podcastu o architekturze wnętrz.

 

Tekst: Monika Staniec

 

Podcast Wnętrza. Luksus. Ze Staniec. rozwija się w pięknym tempie, a słuchacze coraz chętniej dzielą się swoimi odczuciami na kwestie poruszane w poszczególnych rozmowach. W każdym odcinku dotykane są zagadnienia szeroko pojętego luksusu. W końcu ilu odbiorców, tyle spostrzeżeń. Gościem czwartej części podcastu jest wybitny architekt Roland Stańczyk. 

 

„Monika jest na początku drogi, która wydaje mi się ciekawa. Doceniam jej determinację i ciężką pracę. Nie umiałem odmówić. Myślę, że będę mógł podzielić się z Moniką i słuchaczami refleksjami i doświadczeniami związanymi z wykonywanym przeze mnie zawodem architekta wnętrz. Przygotowanie do takiej rozmowy jest okazją do usystematyzowania i uporządkowania przemyśleń. Mobilizuje, żeby wygospodarować czas, którego brakuje.” – mówi Roland Stańczyk.

 

W najnowszej, czwartej części podcastu Roland stara się ujarzmić słownie pojęcie luksusu. „Bardzo ujęło mnie to, że Roland był świetnie przygotowany do rozmowy. Rozważania o luksusie, rozłożył na czynniki pierwsze, zaczynając od znaczenia słowa luksus. Kolejno przychodziły rozmowy, aby poznać odczucia innych osób w tym najbliższych. To bardzo mnie ucieszyło, ponieważ temat został poddany debacie jeszcze zanim dotarł do studia nagrań.” – wspomina Monika Staniec.

Każdy odcinek jest analizowany również ze strony artystycznej i graficznej. Współpracująca przy sferze wizualnej Ewa Ziembicka każdorazowo tworzy niezwykle zindywidualizowane kolaże artystyczne.

 

„Największą inspiracją do stworzenia tej okładki jest sam Pan Roland Stańczyk. Zapoznając się z jego sylwetką byłam pod wrażeniem jego wiedzy i spokoju, jakim emanuje oraz wszechstronnym spojrzeniem na architekturę wnętrz. To właśnie spokój był emocją, którą najbardziej chciałam zaakcentować, osiągnęłam to wykorzystując jasne kolory i delikatne przejścia tonalne. Pan Stańczyk, sam mówi, że projektuje wnętrza przede wszystkim użyteczne, służące klientowi, odzwierciedlające jego potrzeby, gust i styl życia. Zależało mi, by okładka do tej rozmowy była stonowana i zostawiała przestrzeń na jej treść, tak jak projekty Pana Rolanda zostawiają miejsce na osobowość klienta. Imponuje mi również jego świadomość ekologiczna i odpowiedzialność, z jaką projektuje i żyje. Zielone, naturalne akcenty to zwrot ku tym wartościom.” – wypowiada się Ewa Ziembicka.

Zapraszam do wysłuchania czwartej części podcastu Wnętrza. Luksus. Ze Staniec.

 

 

Pod patronatem Architecture Snob.

Więcej o autorce projektu dowiesz się na www.monikastaniec.com