ArchitectureDesign

W dniu 18 stycznia 2023 roku Wyższa Szkoła Promocji, Mediów i Show Businessu w Warszawie zorganizuje seminarium branżowe poświęcone tematyce wykorzystania koloru w architekturze wnętrz.

Program seminarium:

10.00/10.30 Rejestracja

10.30 Powitanie

10.35/11.00 Kolor i barwa jako zjawiska fizyczne – p. Antoni Marcin Frontczak

11.00/11.20 Kolor jako element tożsamości projektanta – p. dr hab. Adam Grzegorczyk

11.20/11.45 Symboliczne znaczenie koloru – p. dr Katarzyna Porczak

11.45/12.15 Przerwa kawowa

12.15/12.45 Zastosowanie koloru w projektowaniu wnętrz: trendy i tendencje – p. Dagmara Jakubczak

12.45/13.15 Znaczenie koloru w architekturze – p. Marcin Szczelina

13.15/13.45 Rozmowy kuluarowe, zakończenie seminarium

Seminarium jest przeznaczone dla osób zainteresowanych tematyką projektowania wnętrz i chcących podnosić swoje kompetencje w tej dziedzinie.

Seminarium odbędzie się w sali 707, na 7 piętrze Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Antoni Frontczak – absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Twórca interdyscyplinarny zajmujący się m.in. sztuką użytkową. Wykłada historię i teorię projektowania. Uczestnik wystaw malarstwa (był m.in. finalistą konkursu Obraz Roku 2004), laureat nagród w konkursach satyrycznych i architektonicznych. W swoich pracach malarskich stara się wykorzystywać solidny warsztat wyniesiony z doświadczeń projektowych, by mocniej wydobyć możliwości medium.

 

Adam Grzegorczyk – doktor habilitowany nauk ekonomicznych, specjalizuje się w tematyce marketingu i komunikacji rynkowej w branżach kreatywnych oraz ochrony własności intelektualnej. Ma na swoim koncie przeszło 30 publikacji książkowych i 100 artykułów poświęconych tematyce marketingu w przemysłach kreatywnych oraz własności intelektualnej. Biegły sądowy w zakresie ekonomii, marketingu i reklamy oraz wyceny praw autorskich.

 

Dagmara Jakubczak – historyczka sztuki, trendwatcherka, doradca ds. designu i kolekcjonerstwa, także na rynku dóbr luksusowych. Dziennikarka pisząca o sztuce i kulturze, globtroterka od lat przemierzającą wszystkie kontynenty tropem największych i najciekawszych światowych imprez i wydarzeń branżowych, autorka poświęconych stylizacji wnętrz i podróżom z designem w tle strony FORelements.pl i kanału YT Akademia Dagmary, ambasadorka Łódzkiego Festiwalu Designu, jurorka licznych konkursów.

 

Katarzyna Porczak – doktor sztuki w dziedzinie sztuk plastycznych, malarka, absolwentka Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (z wyróżnieniem) oraz studiów podyplomowych z przedsiębiorczości w Głównej Szkole Handlowej w Warszawie. Animatorka kultury, dziennikarka. Jest nauczycielem akademickim, wykłada na UTH w Warszawie, związana z Wyższą Szkoła Promocji, Mediów i Show Businessu w Warszawie.

 

Marcin Szczelina – krytyk i kurator architektury. Od 2014 roku ekspert europejskiej nagrody Mies van der Rohe Award. Ambasador LafargeHolcim Award 2019/2020. Założyciel Architecture Snob – platformy do promocji polskiej architektury. Laureat nagrody Property Design Awards 2017 za działalność na rzecz polskiej architektury. Współtwórca projektu „Let’s talk about garbate” prezentowanego na głównej wystawie Biennale Architektury w Wenecji w 2016 roku. Kurator wystawy „Ośmieceni” w Pawilonie 512 Centrum Nauki Kopernik.