ArchitectureDesign

Do 31 stycznia w warszawskim Wise Habit trwa wystawa Katarzyny Pander-Liszki. 

 

Wystawa: Powrót do marzeń – wewnętrzny świat według Katarzyny Pander-Liszki

Kuratorka: Anna Domin

 

W otaczającym nas świecie, często dominuje uproszczona, czarno-biała perspektywa, która sprawia, że nasza codzienność wydaje się być wypełniona szarością, daleką od upragnionej beztroski, radości i spontaniczności. W tym kontekście, twórczość Katarzyny Pander-Liszki jawi się jako odświeżające przeciwdziałanie, które otwiera przed nami drzwi do świata pełnego kolorów i zapomnianych marzeń. Jej obrazy, składające się z dobrze przemyślanych form, odkrywają przed nami abstrakcyjne sceny, ukryte w nasyconych barwach i wyraźnych geometrycznych kształtach. Każde dzieło Katarzyny Pander-Liszki zaprasza nas do indywidualnej interpretacji, pozwalając odnaleźć w nich odgłosy doświadczeń, ulubionych bohaterów książek z dziecięcych lat czy wspomnień przepełnionych ciepłem i radością. Artystka przypomina nam o bogactwie naszej wyobraźni, zachęcając do ponownego odkrywania spontaniczności, kreatywności i wewnętrznej radości. Jej prace działają jak okno do krainy fantazji, gdzie perspektywa i żywa paleta wyzwala w nas pozytywną energią. W sztuce Pander-Liszki mieszają się inspiracje abstrakcją geometryczną i barwnym pop-artem, tworząc unikalne połączenie kontrastowych materiałów i różnorodnych kształtów. W swoich pracach Artystka eksploruje polifonię i emergentność, przekształcając doświadczenia i wrażenia w złożone asamblaże, gdzie ludzkie i nieludzkie elementy współistnieją i wzajemnie się przenikają. Jej dzieła, odkrywają za każdym razem nowe warstwy i niuanse, pozwalając na doświadczenie czegoś nowego przy każdym spojrzeniu. Artystka łączy design spekulatywny, bioart i ekoart, tworząc niepowtarzalne połączenie form i intensywnych barw. Jej prace stanowią nie tylko estetyczne doświadczenie, ale również podróż po krainie, w której sztuka staje się medium odkrywania nowych możliwości, zachowań i umiejętności. Jej abstrakcyjne prace przemawiają do nas na wielu poziomach, zachęcając do refleksji i odkrywania własnych interpretacji, tworząc przy tym przestrzeń, w której każdy może odnaleźć odzwierciedlenie swoich najgłębszych emocji i myśli, przekraczając granice zwykłego postrzegania świata.

 

 

Katarzyna Pander-Liszka, urodzona w 1970 roku w Zabrzu, to polska malarka, wykształcona w warszawskim studium plastycznym “Studio Sztuki” gdzie ukończyłam kierunek Kreacja Przestrzeni i Malarstwo, pod kierunkiem prof. Elżbiety Pawłowskie. Przez wiele lat zawodowo zajmowała się aranżacją przestrzeni, co pozwoliło jej rozwijać swoje umiejętności w zakresie geometrii, kolorystyki oraz rozumienia przestrzeni i znacząco wpłynęło na jej artystyczny rozwój. Jej pasja do kolaży ukształtowała się poprzez międzynarodowe doświadczenia, zdobywane na kursach we Włoszech i Stanach Zjednoczonych, a także członkostwo w National Guild of Decoupeurs oraz Visual Artists Association, organizacjach zrzeszającej artystów z całego świata. Pander-Liszka prowadziła warsztaty kolażu w Warszawie, gdzie oprócz realizacji własnych projektów, dzieliła się swoją wiedzą z innymi entuzjastami sztuki. Jej eksploracje artystyczne obejmują malarstwo na jedwabiu i tworzenie wielkoformatowych kolaży-asamblaży, a także Niktonów, abstrakcyjnych form rzeźbiarskich.  

 

Wystawa trwa od 19.01.2024 do 31.01.2024

Wise Habit Concept Store 

  1. Żelazna 24, Warszawa

Wystawa czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 10 -18.00

Wernisaż 19.01.2024 godz. 19.00

Podczas wernisażu odbędzie się prelekcja Kolor w architekturze wnętrz” Katarzyny Porczak, która opowie o tym jak ważna jest sztuka we wnętrzach. Dlaczego jest istotnym elementem uzupełniający przestrzeń oraz przedstawi trendy kolorystyczne w 2024 roku.

Katarzyna Porczak

Doktor sztuki w dziedzinie sztuk plastycznych. Specjalistka ds. psychologii widzenia. Specjalizuje się w zagadnieniach z psychologii  i oddziaływania kolorów. Doradca w zakresie Visual Merchandisingu w architekturze i wnętrzach. Jest nauczycielem akademickim, wykłada na UTH w Warszawie, związana z Wyższą Szkoła Promocji, Mediów i Show Businessu w Warszawie.