ArchitectureDesignSuccess stories

Magazyn Architecture Snob po raz kolejny w raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce”.

Publikowany corocznie przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” to największy w Polsce przegląd inicjatyw CSR i zrównoważonego rozwoju. Po raz kolejny magazyn Architecture Snob został zakwalifikowany do raportu. 

 

 

Raport “Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” to najważniejsza cykliczna publikacja Forum Odpowiedzialnego Biznesu, wydawana od 2002 roku. Raport jest przeglądem aktywności firm, które zgłosiły swoje działania w zakresie CSR, ESG i zrównoważonego rozwoju oraz podsumowuje najważniejsze kwestie związane z odpowiedzialnym biznesem w danym roku w Polsce. 

 

Z założenia magazyn Architecture Snob ma nie tylko pisać o ekologii i pokazywać bardziej zrównoważone praktyki projektowe, ale też, jako magazyn, ma ambicję, aby być wzorem dla innych. Ma być dowodem na to, że można znaleźć ekologiczną drukarnię, która ma wyśrubowane standardy druku i stara się ograniczać ślad węglowy. Taką drukarnią jest Drukarnia Akapit z Lublina, w której drukujemy nasz magazyn od pierwszego numeru.  Jest to o tyle ważne, że z założenia drukowanie magazynów jest egoistyczne. Wytwarzamy, jakby nie było, kolejne śmieci. Dlatego warto zadbać nie tylko o miejsce, w którym drukujemy, ale też o sam papier, czy w końcu o to, żeby magazyn był na tyle wartościowy, że będziemy chcieli mieć go na półce, a teksty będą inspirowały nas przez długi czas. Niestety to znacznie podnosi cenę druku. Jednak według Architecture Snob zrównoważona produkcja to jedyna słuszna droga dla magazynów drukowanych. 

 

Dlatego z dumą informujemy, że magazyn Architecture Snob już po raz drugi został zakwalifikowany do corocznego raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Przedstawiony raport to największy w Polsce przegląd inicjatyw CSR i zrównoważonego rozwoju. W 21. edycji zaprezentowano 1705 działań podjętych przez 272 firmy. Analiza zgłoszonych inicjatyw pokazuje m.in. rosnące oczekiwania społeczne wobec odpowiedzialności biznesu za wpływ na otoczenie. 

 

Wszystko w naszych rękach, nawet małe zmiany mogą zostawiać ważne ślady. Razem mamy szansę zmienić wszystko!

 

Pobierz #Raport2022: https://odpowiedzialnybiznes.pl/publikacje/raport-2022