ArchitectureDesign

ArchiSnob talks: 

Noke:lina. Nadchodzi era współpracy.

Spotkanie z NOKE Architects i mode:liną, 4 września o godz. 18.00 w Va Bene Cicchetti w Warszawie.

 

Noke:lina zaczęła się jako primaaprilisowy żart, stworzony podczas wyjazdu do Mediolanu z Akademią Paradyż. Przyjaźń pomiędzy poznańską mode:liną i warszawską NOKE Architects nabiera jednak poważnych kształtów. O tym jak ważna jest współpraca i wzajemne wsparcie Marcin Szczelina (Architecture Snob) porozmawia  z Pawłem Garusem i Jerzym Woźniakiem (mode:lina), Karolem Pasternakiem i Piotrem Maciaszkiem (NOKE Architects) oraz Maciejem Rychlińskim (Ceramika Paradyż). Podczas spotkania architekci opowiedzą także o swoich najważniejszych projektach.

 

 

 Agenda spotkania:

18.00 Wprowadzenie Macieja Rychlińskiego, Ceramika Paradyż

18.10 Wykład Piotra Maciaszka i Karola Pasternaka, NOKE Architects

18.30 Wykład Pawła Garusa i Jerzego Woźniaka, mode:lina

18.50 Rozmowa Marcina Szczeliny, Architecture Snob z architektami.

 

NOKE Architects

 

Pracownia NOKE Architects to studio projektowe zajmujące się architekturą i wnętrzami założona przez architektów Piotra Maciaszka i Karola Pasternaka w 2012 roku w Warszawie. 

 

– W NOKE Architects dążymy do kreowania świata niepowtarzalnego. Łączymy umiejętności i wizję architektów z potrzebami klientów, tak by ich marzenia stały się rzeczywistością. Wierzymy w siłę współpracy. Dogłębnie analizujemy znaczenie i formę każdej kreowanej przestrzeni. Tworzymy koncepcje dostosowane do potrzeb inwestorów – ich zadowolenie to dla nas największa satysfakcja. Nasze umiejętności i doświadczenie pozwalają nam mierzyć się z zadaniami o różnej skali i charakterze, od domów, przez wnętrza i detale, aż po biura, hotele oraz spa. – tłumaczą architekci. 

 

Włoski magazyn „Platform” uznał pracownię NOKE Architects za jedną z 40 najbardziej obiecujących w Europie w plebiscycie „40 under 40 next generation Europe”. To nie jest pierwsza nagroda dla architektów z Warszawy. Jeden z najbardziej prestiżowych serwisów branżowy „Dezeen” uznał zaprojektowany przez biuro Va Bene Cicchetti, jednym z dziesięciu najpiękniejszych wnętrz restauracji i barów otwartych w 2022 r. na świecie. 

 

mode:lina

 

Poznańska pracownia mode:lina ma za sobą ponad trzynastoletnie doświadczenie, setki udanych projektów w portfolio i zgrany zespół utalentowanych ludzi. Pracownia została stworzona przez Pawła Garusa i Jerzego Woźniaka w 2009 roku, kiedy to obaj założyciele byli na IV roku studiów architektonicznych. 

 

– Projektujemy przestrzenie komercyjne, do których po prostu chce się przychodzić.

Miejsca – wizytówki – showroomy, sklepy, restauracje pomyślane tak, aby budować i pielęgnować relacje między markami i klientami. Tak, aby doświadczenie marki stawało się w nich czymś autentycznym i namacalnym. Projektujemy przestrzenie biurowe, w których po prostu chce się pracować. Przestrzenie, w których jest dużo miejsca na współpracę, współtworzenie i wspólne doświadczanie.- tłumaczą architekci. 

 

Mimo młodego wieku założycieli, Mode:lina to pracownia z dużym dorobkiem – gościła na stronach niemal 300 wydawnictw krajowych i międzynarodowych oraz została nagrodzona w 20 międzynarodowych i krajowych konkursach. Paweł Garus i Jerzy Woźniak są wymieniani przez portal culture.pl jako jedni z najlepszych polskich architektów przed czterdziestką, a przez magazyn DesignAlive wyróżnieni za “Stworzenie silnej marki na międzynarodowym rynku oraz za utrzymanie charakterystycznej, estetycznej jakość w projektach wymagających funkcjonalności i indywidualnego podejścia”.

 

 

4.09.2023r.

godz. 18.00

Va Bene Cicchetti

ul. Ludwika Waryńskiego 9c

Warszawa

Wstęp wolny

 

Partnerzy spotkania:  Ceramika Paradyż oraz Va Bene Cicchetti