ArchitectureCultureDesign

Architekci i artyści grają dla WOŚP po raz szósty. Tym razem zupełnie inaczej. Ruszyły licytacje!

 

Akcja zainicjowana przez magazyn „Architecture Snob” powróciłą w zupełnie nowej odsłonie – specjalnego eventu przygotowanego we współpracy z NOKE Architects.

O akcji przeczytasz tutaj. 

 

Fot. Piotr Czyż


Fot. Piotr Czyż

 

11 stycznia 2024 roku w Warszawie odbyło się wyjątkowe wydarzenie artystyczne „NOKE i Przyjaciele grają dla WOŚP”. Trzydziestu dwóch twórców i twórczyń, reprezentujących różne dziedziny branży kreatywnej, spotkało się przy wielkim stole, aby stworzyć unikalne prace w technice linorytu. Tematem przewodnim warsztatów było „tête-à-tête” – refleksja nad spotkaniem we dwoje. Prace powstałe podczas warsztatów zostały pokazane na wystawie pod tytułem „Tête-à-tête” na Mysiej 3 w Warszawie. 

 

Fot. Piotr Czyż

 

Prace można już licytować w internetowej aukcji „Architekci i artyści grają dla WOŚP”. W jej ramach będzie można zdobyć również unikatowy TOTEM – czyli rzeźbę przygotowaną przez biuro projektowe NOKE Architects we współpracy z artystką Olą Niepsuj i dzięki wsparciu DAV Import. Cała kwota zasili tegoroczną edycję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której finał przypada 28 stycznia pod hasłem „Tu wszystko gra OK!”.  Cel 32. zbiórki fundacji Jurka Owsiaka to: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych”.

„Architekci i artyści grają dla WOŚP” to akcja, która powstała jako udana próba mobilizacji społeczności osób zajmujących się architekturą i projektowaniem, aby wspólnymi siłami odmieniać rzeczywistość na lepsze. W trakcie pięciu minionych edycji przyłączyły się do nich też artystki, artyści, aktorzy i aktorki. W ubiegłym roku zebraliśmy wspólnie 72 tys. złotych, a łączna kwota podczas wszystkich edycji przekroczyła już 400 tys. złotych.

 

 

Poniżej przedstawiamy wszystkie tegoroczne licytacje.

Linoryt od Ani Witko

fot. Alicja Kozak

 

Autor: Ania Witko

Tytuł pracy: Górale
Format: 32×45 cm
Technika: Linoryt
Sygnowany ręcznie na froncie
Data powstania: 2024

 

Ania Witko, 1993, mieszka i pracuje w Warszawie. 

Scenografka, autorka witryn, butików i instalacji. Projektantka eventów. 

W branży modowej od ponad 8 lat. Studiowała na ASP w Gdańsku. 

 

 

LICYTUJ

 

 

Linoryt od Dominiki Olszowy

Fot. Alicja Kozak

 

Autor: Dominika Olszowy

Tytuł pracy: Teatrzyk
Format: 32×45 cm
Technika: Linoryt
Sygnowany ręcznie na froncie
Data powstania: 2024 r.

 

Dominika Olszowy artystka sztuk wizualnych, realizuje prace na pograniczu różnych mediów, wykorzystując m.in. wideo, performans, instalację oraz specyficzną mieszankę prawdy z konfabulacją. Tworzy prace, które niekiedy traktuje jak amulety, zaklinające i oswajające pogrążoną w kryzysie rzeczywistość. W swojej twórczości bazuje na doświadczeniach osobistych, przetwarzając je w uniwersalne, przepełnione subtelnym humorem, wypowiedzi na temat ludzkiej kondycji i czasu. Od 2008 roku tworzy efemeryczną Galerię Sandra. Współtworzyła radykalną grupę hip-hopową Cipedrapskuad oraz gang motorowerowy Horsefuckers M.C. Czasem pracuje w teatrze, tworząc scenografię do spektakli. W 2019 roku otrzymała nagrodę „Spojrzenia – Deutsche Bank” dla najciekawszej młodej polskiej artystki. Mieszka i pracuje w Warszawie. 

 

LICYTUJ

 

 Linoryt od Kai Gadomskiej

Fot. Alicja Kozak

Kaja Gadomska (ur. 1990). Artystka wizualna, z wykształcenia graficzka. Maluje, szyje, wycina. Fascynuje się abstrakcyjnymi strukturami i drobiazgowymi działaniami składającymi się na nieprzewidywalną całość. W swojej pracy łączy zainteresowanie kolorem, kształtem, procesem widzenia i oglądania, unikalnego wrażenia powstającego w kontakcie z obrazem. Zwraca uwagę na uniwersalne zasady i pojęcia w obrębie malarstwa, na zjawiska, które je budują niezależnie od tematu, formy i treści. Współpracuje z warszawską Galerią Leto. Po godzinach prowadzi pracownię Malort Sadyba w której można spędzić czas malując wyłącznie dla przyjemności.

 

LICYTUJ

 

Linoryt od Karoliny Tunajek (Projekt Praga)

Fot. Alicja Kozak

Autor: Karolina Tunajek (Projekt Praga)

Tytuł pracy: Tête-à-tête
Format: 32×45 cm
Technika: Linoryt
Sygnowany ręcznie na froncie
Data powstania: 2024

 

Karolina Tunajek – PROJEKT PRAGA. Pracownia architektoniczna prowadzona od 2010 przez Karolinę Tunajek i Marcina Garbackiego.Ich działalność skoncentrowana jest na projektach budynków publicznych wyłanianych w konkursach architektonicznych, projektach rewitalizacyjnych i wnętrzach lokali gastronomicznych (m. in. Perłowa Pijalnia Piwa, Pierogarnia Syrena Irena i Taproom Browar Tenczynek). W tym roku zostaną oddane do użytku dwa budynki zaprojektowane dla Uniwersytetu Warszawskiego: Wydział Psychologii w Kampusie Ochota i Dom Studencki w Kampusie Służewiec. Planowana jest również realizacja budynku Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

 

LICYTUJ

 

Linoryt od Katarzyny Baumiller

Fot. Alicja Kozak

Autor: Katarzyna Baumiller

Tytuł pracy: Spotkanie
Format: 32×45 cm
Technika: Linoryt
Sygnowany ręcznie na froncie
Data powstania: 2024


Katarzyna Baumiller. Architektka z wykształcenia, projektantka wnętrz z wyboru. W latach 2007-2018 współtworzyła pracownię BAUMILLERKOSSOWSKA, specjalizującą się w tworzeniu kompleksowych projektów wnętrz, głównie prywatnych. W 2018 stworzyła KATARZYNA BAUMILLER STUDIO, które skoncentrowało się na tym samym zakresie projektowym. W ostatnich latach poszukuje nowego dla siebie języka projektowego, łączącego dotychczasowe doświadczenie z osobistymi cechami, które to pchają projekty w bardziej eksperymentalnym kierunku. Aktualnie świętuje pojawienie się w swoim życiu i projektach koloru.

 

LICYTUJ

 

Linoryt od Katarzyny Przezwańskiej 

Fot. Alicja Kozak

Autor: Katarzyna Przezwańska

Tytuł pracy: Kwiatki
Format: 32×45 cm
Technika: Linoryt
Sygnowany ręcznie na froncie
Data powstania: 2024

 

Katarzyna Przezwańska. Jest autorką rzeźb, interwencji architektonicznych, instalacji, obrazów, w których często  wykorzystuje naturalne materiały: skały, minerały i rośliny. W swoich pracach odnosi się  do przyrody i do architektury. Łączy oba te pola w dążeniu do poprawy jakości ludzkiego  życia i próby uczynienia swej sztuki użyteczną. Inspiruje ją zarówno architektura  wernakularna, jak i klasycy XX wieku oraz fenomeny geologiczne i procesy wegetatywne  roślin. Brała udział w wielu wystawach w takich instytucjach sztuki jak m.in. Muzeum  Sztuki Nowoczesnej, Muzeum Narodowe w Warszawie, Zamek Ujazdowski, Kunsthalle w  Tallinie czy Abteiberg Museum w Monchengladbach. Mieszka i pracuje w Warszawie. 

 

LICYTUJ

 

 Linoryt od Macieja Ryniewicza (Akurat)

Fot. Alicja Kozak

Autor: Maciej Ryniewicz

Tytuł pracy: Spotkanie na sawannie
Format: 32×45 cm
Technika: Linoryt
Sygnowany ręcznie na froncie
Data powstania: 2024

 

Maciej Ryniewicz (Akurat). Z wykształcenia architekt (absolwent WAPG), zawodowo głównie związany z projektowaniem wnętrz o zróżnicowanej typologii oraz tworzeniem marek od konceptu strategicznego po identyfikację i język wizualny. Fan kontekstu i tożsamości. Ciekawość i przekonanie, że należy kwestionować wszystko aby nigdy nie popaść w samozachwyt są jego największymi źródłami motywacji, które pomagają osiągać oryginalne, wyróżniające się, czasem zaskakujące – ale nigdy przypadkowe – rozwiązania projektowe. Od 2016 roku prowadzi kameralną pracownię projektową Akurat, w której razem z zespołem rozwija swoją fascynację projektowaniem na styku dziedzin architektury, grafiki oraz wnętrz łącząc je ze sztuką i rzemiosłem.

 

LICYTUJ

 

Linoryt od Magdy Bovskiej 

Zdj. Filip Piotrowicz

Autor: Magda Bovska

Tytuł pracy: Déshabillé
Format: 32×45 cm
Technika: Linoryt
Sygnowany ręcznie na froncie
Data powstania: 2024

 

Magda Bovska. Znana jest jako wokalistka, autorka tekstów i muzyki oraz performerka. Mniej znana jako artysta plastyk: malarka i graficzka.  Ukończyła Wydział Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Odbyła stypendium artystyczne na Burg Giebichenstein University of Art and Design Halle. Jest również absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. W swojej pracy posługuje się mieszanymi technikami rysunku, grafiki, oraz malarstwem akrylowym. Jej prace są pełne intymności i emocji. Bovska nie boi się marginalizowanych tematów, a jej otwartość na nowe doświadczenia i umiejętność myślenia poza schematem sprawiają, że każde jej dzieło staje się wyjątkową opowieścią. W twórczości artystki dominują organiczne kształtu i proste formy. Bovska wydała 5 studyjnych albumów, w tym ostatni z nich pt. Dzika w 2023 roku. Zagrała na najważniejszych festiwalach w kraju. Muzyka i sztuka przeplata się w twórczości Bovskiej całkowicie integralnie. Opowiada o tym samym poprzez inne medium. Dlatego także w jej obrazach często pojawiają się także słowa. 

 

LICYTUJ

 

 Linoryt od Magdaleny Karpińskiej

Fot. Alicja Kozak

Autor: Magdalena Karpińska

Tytuł pracy: Tête-à-tête
Format: 32×45 cm
Technika: Linoryt
Sygnowany ręcznie na froncie
Data powstania: 2024

 

Magdalena Karpińska. Malarka, która tworząc obrazy na płótnach, papierze i tkaninach inspiruje się naturą, traktując ją jako nośnik emocji, symboli, religii i polityki.

Magdalena Karpińska bada układy form w przyrodzie, ich odniesienia i wzajemne relacje. Poddaje w wątpliwość prawdziwość przedstawiania natury na obrazie, rozkładając go na czynniki pierwsze. Płynnie porusza się między realizmem dyktowanym przez obserwację natury a jej dekonstrukcją prowadzącą do abstrakcji. Częstym zabiegiem, który stosuje, jest konstruowanie obrazu równomiernie jako kompozycji i zagadki wizualnej. Karpińska w swej pracy dużą uwagę poświęca formie – pracuje w technice tempery żółtkowej na płótnie i na papierze, konstruując obrazy warstwami lub buduje kompozycje w trójwymiarze tworząc instalacje z malowanego jedwabiu. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie mieszka i pracuje.

 

LICYTUJ

 

Linoryt od Malwiny Konopackiej 

Fot. Alicja Kozak

Autor: Malwina Konopacka 

Tytuł pracy: Tête-à-tête”
Format: 32×45 cm
Technika: Linoryt
Sygnowany ręcznie na froncie
Data powstania: 2024

 

Malwina Konopacka. Projektantka ceramiki i ilustratorka. Studiowała Wzornictwo Przemysłowe na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz ilustrację na Universität der Künste w Berlinie. W 2014 r. Ilustracje przeniosła na obiekty ceramiczne, tworząc pierwszy projekt wazonu OKO. Od tej pory rodzina ceramicznych przedmiotów takich jak wazony, patery i talerze dynamicznie się powiększa. W 2023 r. premierę miała linia OKO / Design, na którą składają się elementy zastawy stołowej jak kubek UCHO, kielich WIT czy podstawka na jajko JULA. 

LICYTUJ

 

Linoryt od Marcina Garbackiego (Projekt Praga)

Fot. Alicja Kozak

Autor: Marcin Garbacki (Projekt Praga) 

Tytuł pracy: Twarz Budynku ASP
Format: 32×45 cm
Technika: Linoryt
Sygnowany ręcznie na froncie
Data powstania: 2024

 

PROJEKT PRAGA. Pracownia architektoniczna prowadzona od 2010 przez Karolinę Tunajek i Marcina Garbackiego. Ich działalność skoncentrowana jest na projektach budynków publicznych wyłanianych w konkursach architektonicznych, projektach rewitalizacyjnych i wnętrzach lokali gastronomicznych (m. in. Perłowa Pijalnia Piwa, Pierogarnia Syrena Irena i Taproom Browar Tenczynek). W tym roku zostaną oddane do użytku dwa budynki zaprojektowane dla Uniwersytetu Warszawskiego: Wydział Psychologii w Kampusie Ochota i Dom Studencki w Kampusie Służewiec. Planowana jest również realizacja budynku Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

 

LICYTUJ

 

Linoryt od Marcina Szczeliny 

Fot. Jerzy Woźniak

Autor: Marcin Szczelina

Tytuł pracy: Archisnob. Serce przepełnione miłością
Format: 32×45 cm
Technika: Linoryt
Sygnowany ręcznie na froncie
Data powstania: 2024

 

Marcin Szczelina. Krytyk i kurator architektury. Wydawca i redaktor naczelny magazynu Architecture Snob. Od 2014 roku ekspert europejskiej nagrody Mies van der Rohe Award. Juror i członek Rady Doradczej Pawilonu Czeskiego na Biennale Architektury w Wenecji w 2023 roku. Juror europejskiej nagrody Simon Architecture Prize 2022. Ekspert Climate Leadership Programme pod auspicjami UN Environment Programme ONZ. Laureat nagrody Property Design Awards 2017 za działalność na rzecz polskiej architektury. W 2020 roku, jako pierwszy Polak wraz z artystką Katarzyną Krakowiak stworzył projekt w Pawilonie Mies van der Rohe w Barcelonie. 

 

LICYTUJ

 

Linoryt od Marty Wojtuszek 

Fot. Alicja Kozak

Autor: Marta Wojtuszek

Tytuł pracy: Furgot
Format: 32×45 cm
Technika: Linoryt
Sygnowany ręcznie na froncie
Data powstania: 2024

 

Marta Wojtuszek. Zeszłam z Beskidu Małego. Moim ulubionym materiałem jest drewno. Przelewam na nie doznania płynące z przebywania w naturze. Drzeworyt powstaje intuicyjnie. Kiedy lecą wióry, przepełnia mnie szczęście, które wyrażam pierwotnymi piskami. Pozwalam, by materiał, w którym pracuję, prowadził mnie. Preferuję rozmowy z krukami, a w wolnym czasie nurzam się w wodzie lub pędzę przed siebie na wschody słońca i księżyca. Szkołę ukończyłam.

 

LICYTUJ

 

Linoryt od Michała Loby  

Fot. Alicja Lesiak

Autor: Michał Loba 

Tytuł pracy: Oko w oko
Format: 32×45 cm
Technika: Linoryt
Sygnowany ręcznie na froncie
Data powstania: 2024

 

Michał Loba – ilustrator i grafik. Zajmuje się rysowaniem dla siebie i na zlecenie. Projektuje logotypy, plakaty, ulotki i materiały reklamowe. Lubi psy, rowery, samochody i sporty siłowe.

 

LICYTUJ

 

Linoryt od Mikołaja Moskala 

Fot. Alicja Kozak

Autor: Mikołaj Moskal 

Tytuł pracy: Brothers
Format: 32×45 cm
Technika: Linoryt
Sygnowany ręcznie na froncie
Data powstania: 2024

 

Mikołaj Moskal. Artysta sztuk wizualnych. W swojej twórczości zwraca szczególną uwagę na właściwości użytych materiałów (pracuje głównie na i z papierem, odnosząc się do jego organiczności i ulotności). Syntetyczne figury, obiekty i kształty, które tworzy, jednocześnie przywodzą na myśl konkretne przedmioty oraz pozostają abstrakcyjnymi tworami. Współtwórca kolektywu i galerii New Roman. Mieszka i pracuje w Krakowie.

 

LICYTUJ

 

Linoryt od Moniki Rogusz Witkoś

Fot. Alicja Kozak

Autor: Monika Rogusz Witkoś

Tytuł pracy: Tête-à-tête
Format: 32×45 cm
Technika: Linoryt
Sygnowany ręcznie na froncie
Data powstania: 2024

 

Monika Rogusz Witkoś, architektka wnętrz, założycielka COI studio we Wrocławiu od 2012 roku. Jej projekty to mieszanka nowoczesności, tradycji rzemieślniczej, różnorodnych form i kolorów. Zawsze gotowa do eksperymentów, wplata w swoje koncepcje odważne i indywidualne rozwiązania, nadając każdemu wnętrzu unikalny charakter. Projekty jej pracowni znalazły uznanie w renomowanych magazynach wnętrzarskich, takich jak Elle Deco UK, Forbes Woman, Label Magazine. Obecnie skupia się na budowaniu nowej marki produktowej, której głównym obszarem działania będzie projektowanie unikalnych form użytkowych.

 

LICYTUJ

 

 Linoryt II od Tymka Jezierskiego

Fot. Alicja Kozak

Autor: Tymek Jezierski

Tytuł pracy: PAX
Format: 32×45 cm
Technika: Linoryt
Sygnowany ręcznie na froncie
Data powstania: 2024

 

Tymek Jezierski. Rocznik 1983. Mieszka i pracuje w Warszawie. Od 2004 roku zajmuje się szeroko pojętą sztuką ilustracyjną i rysunkową. Jego prace przewijały się przez polską prasę – od magazynów lifestylowych po tygodniki opinii. Znany z charakterystycznych plakatów dla Klubokawiarni Chłodna 25 – między innymi do koncertów Marcina Maseckiego. Na swoim koncie ma również przygodę z komiksem, czego efektem były między innymi dwie historie poświęcone Powstaniu Warszawskiemu. Obecnie skupia się na rozwoju swoich działań artystycznych. Maluje obrazy, odbija linoryty i rysuje. Regularnie publikuje swoje prace na Instagramie.

 

LICYTUJ

 

Linoryt II od Mikołaja Moskala 

Fot. Alicja Kozak

Autor: Mikołaj Moskal 

Tytuł pracy: The Escapist
Format: 32×45 cm
Technika: Linoryt
Sygnowany ręcznie na froncie
Data powstania: 2024

 

Mikołaj Moskal. Artysta sztuk wizualnych. W swojej twórczości zwraca szczególną uwagę na właściwości użytych materiałów (pracuje głównie na i z papierem, odnosząc się do jego organiczności i ulotności). Syntetyczne figury, obiekty i kształty, które tworzy, jednocześnie przywodzą na myśl konkretne przedmioty oraz pozostają abstrakcyjnymi tworami. Współtwórca kolektywu i galerii New Roman. Mieszka i pracuje w Krakowie.

 

LICYTUJ

 

Linoryt II od Oli Niepsuj 

Fot. Alicja Kozak

Autor: Ola Niepsuj

Tytuł pracy: Many Forces
Format: 32×45 cm
Technika: Linoryt
Sygnowany i datowany ręcznie na froncie
Data powstania: 2024

 

Ola Niepsuj, graficzka, ilustratorka, dyrektorka artystyczna Specjalizuje się w sztuce kolażu, identyfikacji wizualnej, plakacie, projektowaniu opakowań, wydawnictw i infografik. Projektowanie traktuje konceptualnie i holistycznie. Jej prace zdobyły uznanie na 190 wystawach w 34 krajach, Laureatka srebrnego medalu Society of Illustrators NYC.

Absolwentka ASP w Łodzi, studiowała także w Escola Superiore Artes Design oraz Faculdade de Belas Artes w Portugalii. Jej prace łączą światy sztuki komercyjnej i artystycznej, publikowane są przez wiodące marki, gazety, magazyny i wydawnictwa na całym świecie. Prowadzi także wykłady i warsztaty na międzynarodowych konferencjach branżowych.

 

LICYTUJ

Linoryt od Red Lipstick Monster

Zdj. Marek Kita

Autor: Ewa Grzelakowska-Kostoglu / Red Lipstick Monster

Tytuł pracy: ♥️
Format: 32×45 cm
Technika: Linoryt
Sygnowany ręcznie na froncie
Data powstania: 2024 r. 

 

Ewa Grzelakowska-Kostoglu w sieci znana jako Red Lipstick MonsterJej kanały social media o tematyce beauty i lifestyle śledzą ponad 3 miliony fanów. Z wykształcenia jest pedagożką i kosmetolożką. Jest autorką 3 bestsellerowych książek, wydała również 3 popularne ebooki. 

 

LICYTUJ

 

Linoryt od Gosia Turczyńskiej 

Zdj. Alicja Kozak

Autor: Gosia Turczyńska

Tytuł pracy: Solare
Format: 32×45 cm
Technika: Linoryt
Sygnowany ręcznie na froncie
Data powstania: 2024 r.

 

Gosia Turczyńska. Fotografka modowa z Warszawy. Interesuje ją to co na styku kreacji i  rejestracji rzeczywistości. Kocha światło i jego subtelności, modę jako język wypowiedzi. Pracuje analogowo, tworząc ręczne odbitki w ciemni. Publikuje w zagranicznych i polskich magazynach. Dzieli swój czas między Paryż i Warszawę. 

 

LICYTUJ

 

Linoryt od Igora Kubika

fot. Alicja Kozak

Autor: Igor Kubik

Tytuł pracy: Spotkanko
Format: 32×45 cm
Technika: Linoryt
Sygnowany ręcznie na froncie
Data powstania: 2024

 

Igor Kubik ur. 1992, mieszka i pracuje w Warszawie. Artysta wizualny, ilustrator, projektant. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w Pracowni Ilustracji Grażki Lange i Moniki Hanulak. Autor książek artystycznych, ilustracji prasowych i komercyjnych. Zajmuje się także projektowaniem graficznym, brandingiem i opakowaniami. Od kilku lat związany z kwartalnikiem Przekrój, gdzie publikowane są jego prace w wersji papierowej i cyfrowej. Obecnie największą satysfakcję przynosi mu tworzenie dużych prac w tradycyjnych technikach rysunkowych, które umożliwiają mu całkowite zaangażowanie w proces twórczy na długie godziny. 

 

LICYTUJ

 

Linoryt od Jacka Walesiaka 

Zdj. Alicja Kozak

Autor: Jacek Walesiak

Tytuł pracy: Stabilnie
Format: 32×45 cm
Technika: Linoryt
Sygnowany ręcznie na froncie
Data powstania: 2024

 

Jacek Walesiak – artysta wizualny, projektant graficzny. Urodzony w 1987 w Warszawie. Absolwent Wydziału Grafiki na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W latach 2011-2022 współtwórca studia UVMW. Od 2022 r partner oraz creative director w Mamastudio. Zawodowo zajmuje się projektowaniem graficznym, tworzy – systemy identyfikacji wizualnej, plakaty, znaki graficzne, okładki płyt. Juror w najważniejszych konkursach projektowych w Polsce (Polish Graphic Design Award, KTR). Prowadzi wykłady, szkolenia oraz prelekcje z zakresu komunikacji wizualnej. Wielokrotnie nagradzany w Polsce (KTR, PGDA, Dobry Wzór) jak i zagranicą (European Design Awards).

 

LICYTUJ

 

Linoryt od Jana Porczyńskiego 

Zdj. Alicja Kozak

Autor: Jan Porczyński

Tytuł pracy: Bez tytułu
Format: 32×45 cm
Technika: Linoryt
Sygnowany ręcznie na froncie
Data powstania: 2024 r.

 

Jan Porczyński (ur. 1997, Warszawa) – malarz, ilustrator, litograf. Studiuje na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Prace prezentowane przez min. Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie (2021), Narodową Galerię  Sztuki Zachęta (2020-21), Galerię HOS (2023). Finalista konkursów Artystyczna Podróż Hestii i Bielska Jesień. Prace publikowane min. w magazynach Newonce.paper, Zwykłe Życie i Wizje. 

 

LICYTUJ

 

 Linoryt od Jerzego Woźniaka 

Fot. Alicja Kozak

Autor: Jerzy Woźniak

Tytuł pracy: If I had a heart
Format: 32×45 cm
Technika: Linoryt
Sygnowany ręcznie na froncie
Data powstania: 2024 r.

 

Jerzy Woźniak – ur. 02.11.1984, studiował Architekturę i Urbanistykę na Wydziale Architektury i Wzornictwa na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu oraz na ArtEz w Enschede w Holandii. Po stypendium w Enschede, przerywa studia i wspólnie z Pawłem Garusem podejmuje pracę w biurze Liong Lie/123DV w Rotterdamie, aby po powrocie do Polski w 2009 razem rozpocząć działalność pod własną marką mode:lina™. “Od początku naszej działalności pracuję w trybie 7-15, aby móc czerpać ze wspólnego czasu z rodziną i przyjaciółmi. Ten czas jakościowo wypełniają nam sporty, muzyka, książki, korzystanie z uroków życia w mieście i podróże.” 

 

LICYTUJ

 

Linoryt od Joanny Kulczyńskiej-Dołowy

Fot. Alicja Kozak

Autor: Joanna Kulczyńska-Dołowy

Tytuł pracy: Dialog wewnętrzny
Format: 32×45 cm
Technika: Linoryt
Sygnowany ręcznie na froncie
Data powstania: 2024

 

Joanna Kulczyńska – architekt wnętrz – autorka takich projektów jak kultowa warszawska scena i klub: Fabryka Trzciny w rewitalizowanej praskiej fabryce czy dom handlowy MYSIA 3. To warszawski adresu skupiający polskie świadome marki czy zagraniczne minimalistyczne brandy. Autorka scenografii, wnętrz domów prywatnych i projektantka mebli. Odpowiada za kreacje Mysiej oraz współtworzy wraz z ojcem Bogdanem Kuczyńskim pracownię architektoniczną Kulczyński Architekt.

 

LICYTUJ

 

Linoryt od Oli Niepsuj 

Fot. Alicja Kozak

Autor: Ola Niepsuj

Tytuł pracy: Many Faces
Format: 32×45 cm
Technika: Linoryt
Sygnowany i datowany ręcznie na froncie
Data powstania: 2024

 

Ola Niepsuj, graficzka, ilustratorka, dyrektorka artystyczna Specjalizuje się w sztuce kolażu, identyfikacji wizualnej, plakacie, projektowaniu opakowań, wydawnictw i infografik. Projektowanie traktuje konceptualnie i holistycznie. Jej prace zdobyły uznanie na 190 wystawach w 34 krajach, Laureatka srebrnego medalu Society of Illustrators NYC.

Absolwentka ASP w Łodzi, studiowała także w Escola Superiore Artes Design oraz Faculdade de Belas Artes w Portugalii. Jej prace łączą światy sztuki komercyjnej i artystycznej, publikowane są przez wiodące marki, gazety, magazyny i wydawnictwa na całym świecie. Prowadzi także wykłady i warsztaty na międzynarodowych konferencjach branżowych.

 

LICYTUJ

 

Linoryt od Pauliny Shacalis

Fot. Alicja Lesiak

Autor: Paulina Shacalis

Tytuł pracy: Intymność i zaufanie
Format: 32×45 cm
Technika: Linoryt
Sygnowany i datowany ręcznie na froncie
Data powstania: 2024

 

Paulina Shacalis – Dyrektor Zarządzająca i Kreatywna OMNIRES Projektantka produktu, strateżka, wizjonerka. Odpowiada za strategię marki oraz wzornictwo w firmie OMNIRES. Zaprojektowane przez Paulinę kolekcję wanien, umywalek oraz armatury zdobyły uznanie w krajowych i międzynarodowych konkursach, takich jak Red Dot Design Award, German Design Award, Must Have, czy Dobry Wzór. Swoje projekty traktuje jako formę sztuki, pamiętając jednocześnie o funkcjonalności i cyklu życia produktu. Wierzy, że sukces w branży architektonicznej jest wypadkową innowacji i pasji do dobrego, świadomego designu.

 

LICYTUJ

 

Linoryt od Pauliny Włostowskiej

Fot. Alicja Kozak

Autor: Paulina Włostowska

Tytuł pracy: Pa
Format: 32×45 cm
Technika: Linoryt
Sygnowany ręcznie na froncie
Data powstania: 2024

 

Paulina Włostowska artystka wizualna, w swojej pracy bada i parafrazuje sztuki plastyczne i dekoracyjne. Zajmuje się malarstwem, realizacją murali, liternictwem i tkaniną, a także niskonakładową grafiką warsztatową: tworzy autorskie ziny i artist booki. Współpracuje z galerią Polana Institute.

 

LICYTUJ

 

Linoryt od Pawła Garusa (mode:lina™)

Fot. Alicja Kozak

Autor: Paweł Garus

Tytuł pracy: Burning Heart
Format: 32×45 cm
Technika: Linoryt
Sygnowany ręcznie na froncie
Data powstania: 2024

 

Paweł Garus – ur. 17.02.1985, absolwent kierunku Architektura i Urbanistyka na Wydziale Architektury i Wzornictwa na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. W latach 2008-2009  przerywa studia i wspólnie z Jerzym Woźniakiem  podejmuje pracę w biurze Liong Lie/123DV w Rotterdamie, aby po powrocie do Polski w 2009 równolegle ze studiami razem rozpocząć działalność pod własną marką mode:lina™. Paweł Garus został uhonorowany nagrodą Grand Prix na XXX Edycji Konkursu im. Marii Dokowicz za najlepszy projekt dyplomowy „Pawilon Wody” Akademii Sztuk Pięknych w 2011 roku, co zapoczątkowało serię nagród i wyróżnień w rożnych konkursach architektonicznych już pod marką mode:lina™.

 

LICYTUJ

 

Linoryt od Rafała Dominika 

Fot. Alicja Lesiak

Autor: Rafał Dominik 

Tytuł pracy: Zatroskańcy
Format: 32×45 cm
Technika: Linoryt
Sygnowany ręcznie na froncie
Data powstania: 2024

 

Rafał Dominik (ur.1985 r. w Warszawie) dyplom w 2009 r. na warszawskiej ASP, w pracowni malarstwa u Leona Tarasewicza. Miłośnik popkultury i nieoczywistego piękna. Sztukę i plastykę postrzega jako ważny element życia społecznego, dlatego w swojej praktyce zajmuje się wprowadzaniem jej do – szerszego niż galeryjny – obiegu. Założyciel i wokalista grupy disco-polo Galactics, członek Czosnek Studio. Na studiach prowadził bloga fikcyjnej firmy designerskiej Mebleks, gdzie pojawiały się (często realizowane) produkty, np. marker do pisania po brudnych szybach czy meble z figur ogrodowych. Do dzisiaj współpracuje z klientami komercyjnymi przy niestandardowych projektach na styku sztuki i kultury masowej. Mimo mocnego osadzenia w mediach analogowych, już pod koniec studiów zaczął poszerzać pole działania o technologie cyfrowe – od modeli 3d przez animacje po gify i rendery. Eksperymentuje ze środowiskiem VR, silnikami do robienia gier czy technologią NFT. Tworzy rysunki, rzeźby, obrazy cyfrowe i scenografie teatralne. Współpracuje z galeriami i instytucjami w kraju i za granicą.

 

LICYTUJ

 

Linoryt od Tymka Jezierskiego

Fot. Alicja Kozak

Autor: Tymek Jezierski

Tytuł pracy: Spotkanie pod Palmą
Format: 32×45 cm
Technika: Linoryt
Sygnowany ręcznie na froncie
Data powstania: 2024

 

Tymek Jezierski. Rocznik 1983. Mieszka i pracuje w Warszawie. Od 2004 roku zajmuje się szeroko pojętą sztuką ilustracyjną i rysunkową. Jego prace przewijały się przez polską prasę – od magazynów lifestylowych po tygodniki opinii. Znany z charakterystycznych plakatów dla Klubokawiarni Chłodna 25 – między innymi do koncertów Marcina Maseckiego. Na swoim koncie ma również przygodę z komiksem, czego efektem były między innymi dwie historie poświęcone Powstaniu Warszawskiemu. Obecnie skupia się na rozwoju swoich działań artystycznych. Maluje obrazy, odbija linoryty i rysuje. Regularnie publikuje swoje prace na Instagramie.

 

LICYTUJ

 

Linoryt od Zbioka

Fot. Filip Piotrowicz

 

Autor: Zbiok 

Bez tytułu
Format: 32×45 cm
Technika: Linoryt
Sygnowany ręcznie na froncie
Data powstania: 2024

 

Zbiok Czajkowski. Malarz, muralista, rysownik. Polski artysta współczesny, malarz, muralista wielkoformatowy, rysownik. Zbiok swoją sztuką łączy wpływy współczesnego świata sztuki z kulturą uliczną. Artysta znany jest przede wszystkim z niepowtarzalnego języka wizualnego którego artysta bez przerwy poddaje zmianom, Czajkowski stale poszukuje nowego języka wyrazu. Jego twórczość może przyjąć formę od inspirowanego graffiti do hiperrealistycznego malarstwa w którym zawsze odnajdziemy charakterystyczny psychodeliczny sznyt. Tematy prac Zbioka dotyczą zagadnień nierówności społecznych, przemocy, dyskryminacji oraz alienacji jednostki. Tworzone przez niego wizje odsyłają widzów do rewirów marzeń, snów, pragnień, podświadomych lęków, niepokojów, nieprzepracowanych emocji i niewypowiedzianych pragnień. Czajkowski uczestniczył w ponad 100 wystawach i projektach prezentowanych m.in. w Polsce, Niemczech, Rosji, USA, Japonii, Indiach, Chinach oraz Wielkiej Brytanii.

 

LICYTUJ

 

Linoryt od Zofii Jaworowskiej 

Fot. Alicja Kozak

Autor: Zofia Jaworowska

Tytuł pracy: Bardzo dosłowna interpretacja motywu ‘łeb w łeb’
Format: 32×45 cm
Technika: Linoryt
Sygnowany ręcznie na froncie
Data powstania: 2024

 

Zofia Jaworowska: działaczka społeczna od lat związana z trzecim sektorem. Absolwentka MISHu na Uniwersytecie Warszawskim, antropologii społecznej w Goldsmith’s College London, scenariopisarstwa w praskiej FAMU i Szkoły Wajdy. Na styku aktywizmu i pracy kreatywnej rozwijała strategie komunikacyjne i koordynowała projekty w Fundacji EFC, Fundacji Kościuszkowskiej i w SEXED.PL. Rozwinęła polski program Refugees Welcome Polska; to doświadczenie później przekuła w założenie i koordynację pracy Grupy Zasoby, jednej z najbardziej rozpoznawalnych i efektywnie działających inicjatyw wspierających osoby uchodźcze z Ukrainy w Polsce. Laureatka stołka Gazety Wyborczej oraz głównej nagrody za polski pawilon na London Design Biennale 2023. W 2022 założyła Fundację BRDA, w której łączy sektor budowlany i architekturę z zaangażowaniem społecznym.

 

LICYTUJ

 

Linoryt od Zofii Wyganowskiej

Fot. Alicja Kozak

Autor: Zofia Wyganowska

Tytuł pracy: Oko Wieloryba
Format: 32×45 cm
Technika: Linoryt
Sygnowany ręcznie na froncie
Data powstania: 2024

 

Zofia Wyganowska, świeżo upieczona mama, założycielka Zofia Wyganowska  Studio. Absolwentka Architektury Wnętrz i Romanistyki. Po ukończeniu studiów w  2011 r. zdobywała doświadczenie w pracowniach architektury i architektury wnętrz,  aby w 2014 r. założyć autorskie studio.

 

LICYTUJ

 

Linoryt II od Igora Kubika

fot. Alicja Kozak

Autor: Igor Kubik

Tytuł pracy: Garncarz
Format: 32×45 cm
Technika: Linoryt
Sygnowany ręcznie na froncie
Data powstania: 2024

 

Igor Kubik ur. 1992, mieszka i pracuje w Warszawie. Artysta wizualny, ilustrator, projektant. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w Pracowni Ilustracji Grażki Lange i Moniki Hanulak. Autor książek artystycznych, ilustracji prasowych i komercyjnych. Zajmuje się także projektowaniem graficznym, brandingiem i opakowaniami. Od kilku lat związany z kwartalnikiem Przekrój, gdzie publikowane są jego prace w wersji papierowej i cyfrowej. Obecnie największą satysfakcję przynosi mu tworzenie dużych prac w tradycyjnych technikach rysunkowych, które umożliwiają mu całkowite zaangażowanie w proces twórczy na długie godziny. 

 

LICYTUJ

 

Linoryt II od Jacka Walesiaka 

Zdj. Alicja Kozak

Autor: Jacek Walesiak

Tytuł pracy: Untitled 1
Format: 32×45 cm
Technika: Linoryt
Sygnowany ręcznie na froncie
Data powstania: 2024

 

Jacek Walesiak – Artysta wizualny, projektant graficzny. Urodzony w 1987 w Warszawie. Absolwent Wydziału Grafiki na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W latach 2011-2022 współtwórca studia UVMW. Od 2022 r partner oraz creative director w Mamastudio. Zawodowo zajmuje się projektowaniem graficznym, tworzy – systemy identyfikacji wizualnej, plakaty, znaki graficzne, okładki płyt. Juror w najważniejszych konkursach projektowych w Polsce (Polish Graphic Design Award, KTR). Prowadzi wykłady, szkolenia oraz prelekcje z zakresu komunikacji wizualnej. Wielokrotnie nagradzany w Polsce (KTR, PGDA, Dobry Wzór) jak i zagranicą (European Design Awards).

 

LICYTUJ

 

Rzeźba-totem autorstwa Oli Niepsuj oraz NOKE Architects

Fot. Piotr Maciaszek

 

Autor: Ola Niepsuj Studio i NOKE Architects

Tytuł pracy: DAVI
Format: 275cm x 145cm 
Technika: technika mieszana, korpus wykonany z styropianu, powierzchnia twarda, wykonana z poliuretanu pokryta masą szpachlową, malowana farbami akrylowymi matowymi. Obiekt wykonany do wnętrz.
Sygnowany ręcznie na dolnej części
Data powstania: 2024 r.

 

NOKE Architects to warszawskie studio projektowe, które zostało założone w 2012 r. Specjalizuje się w projektowaniu i tworzeniu miejsc oraz przedmiotów. Współpracuje z interdyscyplinarnym zespołem, składającym się z technologów, rzemieślników, artystów, instalatorów, wykonawców budowlanych, architektów krajobrazu i innych, dzięki czemu oferuje szerokie wsparcie – od researchu, poprzez projektowanie, aby na nadzorze autorskim zakończyć. Projekty NOKE Architects wyróżniają się przemyślaną formą i starannym doborem materiałów, które opierają się próbie czasu. Studio wywodzi się z projektowania budynków, obecnie najbardziej rozpoznawane jest z projektów wnętrz. Jego wybrane realizacje to: butik KOPI, Food Hall w Browarach Warszawskich, bar Va Bene Cicchetti, biuro studia Animoon, Spa & Wellness w Klekotkach czy salon optyczny Take a Look.

 

Ola Niepsuj, graficzka, ilustratorka, dyrektorka artystyczna Specjalizuje się w sztuce kolażu, identyfikacji wizualnej, plakacie, projektowaniu opakowań, wydawnictw i infografik. Projektowanie traktuje konceptualnie i holistycznie. Jej prace zdobyły uznanie na 190 wystawach w 34 krajach, Laureatka srebrnego medalu Society of Illustrators NYC. Absolwentka ASP w Łodzi, studiowała także w Escola Superiore Artes Design oraz Faculdade de Belas Artes w Portugalii. Jej prace łączą światy sztuki komercyjnej i artystycznej, publikowane są przez wiodące marki, gazety, magazyny i wydawnictwa na całym świecie. Prowadzi także wykłady i warsztaty na międzynarodowych konferencjach branżowych. 

 

LICYTUJ

Polecamy także licytacje architektów:

 

Pracownia Nad Wartą przygotowała na licytację indywidualny projekt domu jednorodzinnego do 150 mkw. LICYTUJ

 

 Justyna Dąbek z pracowni APA Wojciechowski Architekci przygotowała dwa szkice budynków SKYLINER I i SKYLINER II w Warszawie. LICYTUJ