Architekci i artyści grają dla WOŚP po raz szósty. Tym razem zupełnie inaczej. Ruszyły licytacje!
Akcja zainicjowana przez magazyn „Architecture Snob” powróciłą w zupełnie nowej odsłonie – specjalnego eventu przygotowanego we współpracy z NOKE Architects.
O akcji przeczytasz tutaj.
11 stycznia 2024 roku w Warszawie odbyło się wyjątkowe wydarzenie artystyczne „NOKE i Przyjaciele grają dla WOŚP”. Trzydziestu dwóch twórców i twórczyń, reprezentujących różne dziedziny branży kreatywnej, spotkało się przy wielkim stole, aby stworzyć unikalne prace w technice linorytu. Tematem przewodnim warsztatów było „tête-à-tête” – refleksja nad spotkaniem we dwoje. Prace powstałe podczas warsztatów zostały pokazane na wystawie pod tytułem „Tête-à-tête” na Mysiej 3 w Warszawie.
Prace można już licytować w internetowej aukcji „Architekci i artyści grają dla WOŚP”. W jej ramach będzie można zdobyć również unikatowy TOTEM – czyli rzeźbę przygotowaną przez biuro projektowe NOKE Architects we współpracy z artystką Olą Niepsuj i dzięki wsparciu DAV Import. Cała kwota zasili tegoroczną edycję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której finał przypada 28 stycznia pod hasłem „Tu wszystko gra OK!”. Cel 32. zbiórki fundacji Jurka Owsiaka to: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych”.
„Architekci i artyści grają dla WOŚP” to akcja, która powstała jako udana próba mobilizacji społeczności osób zajmujących się architekturą i projektowaniem, aby wspólnymi siłami odmieniać rzeczywistość na lepsze. W trakcie pięciu minionych edycji przyłączyły się do nich też artystki, artyści, aktorzy i aktorki. W ubiegłym roku zebraliśmy wspólnie 72 tys. złotych, a łączna kwota podczas wszystkich edycji przekroczyła już 400 tys. złotych.
Poniżej przedstawiamy wszystkie tegoroczne licytacje.
Linoryt od Ani Witko
Autor: Ania Witko
Tytuł pracy: Górale
Format: 32×45 cm
Technika: Linoryt
Sygnowany ręcznie na froncie
Data powstania: 2024
Ania Witko, 1993, mieszka i pracuje w Warszawie.
Scenografka, autorka witryn, butików i instalacji. Projektantka eventów.
W branży modowej od ponad 8 lat. Studiowała na ASP w Gdańsku.
LICYTUJ
Linoryt od Dominiki Olszowy
Autor: Dominika Olszowy
Tytuł pracy: Teatrzyk
Format: 32×45 cm
Technika: Linoryt
Sygnowany ręcznie na froncie
Data powstania: 2024 r.
Dominika Olszowy artystka sztuk wizualnych, realizuje prace na pograniczu różnych mediów, wykorzystując m.in. wideo, performans, instalację oraz specyficzną mieszankę prawdy z konfabulacją. Tworzy prace, które niekiedy traktuje jak amulety, zaklinające i oswajające pogrążoną w kryzysie rzeczywistość. W swojej twórczości bazuje na doświadczeniach osobistych, przetwarzając je w uniwersalne, przepełnione subtelnym humorem, wypowiedzi na temat ludzkiej kondycji i czasu. Od 2008 roku tworzy efemeryczną Galerię Sandra. Współtworzyła radykalną grupę hip-hopową Cipedrapskuad oraz gang motorowerowy Horsefuckers M.C. Czasem pracuje w teatrze, tworząc scenografię do spektakli. W 2019 roku otrzymała nagrodę „Spojrzenia – Deutsche Bank” dla najciekawszej młodej polskiej artystki. Mieszka i pracuje w Warszawie.
LICYTUJ
Linoryt od Kai Gadomskiej
Kaja Gadomska (ur. 1990). Artystka wizualna, z wykształcenia graficzka. Maluje, szyje, wycina. Fascynuje się abstrakcyjnymi strukturami i drobiazgowymi działaniami składającymi się na nieprzewidywalną całość. W swojej pracy łączy zainteresowanie kolorem, kształtem, procesem widzenia i oglądania, unikalnego wrażenia powstającego w kontakcie z obrazem. Zwraca uwagę na uniwersalne zasady i pojęcia w obrębie malarstwa, na zjawiska, które je budują niezależnie od tematu, formy i treści. Współpracuje z warszawską Galerią Leto. Po godzinach prowadzi pracownię Malort Sadyba w której można spędzić czas malując wyłącznie dla przyjemności.
LICYTUJ
Linoryt od Karoliny Tunajek (Projekt Praga)
Autor: Karolina Tunajek (Projekt Praga)
Tytuł pracy: Tête-à-tête
Format: 32×45 cm
Technika: Linoryt
Sygnowany ręcznie na froncie
Data powstania: 2024
Karolina Tunajek – PROJEKT PRAGA. Pracownia architektoniczna prowadzona od 2010 przez Karolinę Tunajek i Marcina Garbackiego.Ich działalność skoncentrowana jest na projektach budynków publicznych wyłanianych w konkursach architektonicznych, projektach rewitalizacyjnych i wnętrzach lokali gastronomicznych (m. in. Perłowa Pijalnia Piwa, Pierogarnia Syrena Irena i Taproom Browar Tenczynek). W tym roku zostaną oddane do użytku dwa budynki zaprojektowane dla Uniwersytetu Warszawskiego: Wydział Psychologii w Kampusie Ochota i Dom Studencki w Kampusie Służewiec. Planowana jest również realizacja budynku Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.
LICYTUJ
Linoryt od Katarzyny Baumiller
Autor: Katarzyna Baumiller
Tytuł pracy: Spotkanie
Format: 32×45 cm
Technika: Linoryt
Sygnowany ręcznie na froncie
Data powstania: 2024
Katarzyna Baumiller. Architektka z wykształcenia, projektantka wnętrz z wyboru. W latach 2007-2018 współtworzyła pracownię BAUMILLERKOSSOWSKA, specjalizującą się w tworzeniu kompleksowych projektów wnętrz, głównie prywatnych. W 2018 stworzyła KATARZYNA BAUMILLER STUDIO, które skoncentrowało się na tym samym zakresie projektowym. W ostatnich latach poszukuje nowego dla siebie języka projektowego, łączącego dotychczasowe doświadczenie z osobistymi cechami, które to pchają projekty w bardziej eksperymentalnym kierunku. Aktualnie świętuje pojawienie się w swoim życiu i projektach koloru.
LICYTUJ
Linoryt od Katarzyny Przezwańskiej
Autor: Katarzyna Przezwańska
Tytuł pracy: Kwiatki
Format: 32×45 cm
Technika: Linoryt
Sygnowany ręcznie na froncie
Data powstania: 2024
Katarzyna Przezwańska. Jest autorką rzeźb, interwencji architektonicznych, instalacji, obrazów, w których często wykorzystuje naturalne materiały: skały, minerały i rośliny. W swoich pracach odnosi się do przyrody i do architektury. Łączy oba te pola w dążeniu do poprawy jakości ludzkiego życia i próby uczynienia swej sztuki użyteczną. Inspiruje ją zarówno architektura wernakularna, jak i klasycy XX wieku oraz fenomeny geologiczne i procesy wegetatywne roślin. Brała udział w wielu wystawach w takich instytucjach sztuki jak m.in. Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Muzeum Narodowe w Warszawie, Zamek Ujazdowski, Kunsthalle w Tallinie czy Abteiberg Museum w Monchengladbach. Mieszka i pracuje w Warszawie.
LICYTUJ
Linoryt od Macieja Ryniewicza (Akurat)
Autor: Maciej Ryniewicz
Tytuł pracy: Spotkanie na sawannie
Format: 32×45 cm
Technika: Linoryt
Sygnowany ręcznie na froncie
Data powstania: 2024
Maciej Ryniewicz (Akurat). Z wykształcenia architekt (absolwent WAPG), zawodowo głównie związany z projektowaniem wnętrz o zróżnicowanej typologii oraz tworzeniem marek od konceptu strategicznego po identyfikację i język wizualny. Fan kontekstu i tożsamości. Ciekawość i przekonanie, że należy kwestionować wszystko aby nigdy nie popaść w samozachwyt są jego największymi źródłami motywacji, które pomagają osiągać oryginalne, wyróżniające się, czasem zaskakujące – ale nigdy przypadkowe – rozwiązania projektowe. Od 2016 roku prowadzi kameralną pracownię projektową Akurat, w której razem z zespołem rozwija swoją fascynację projektowaniem na styku dziedzin architektury, grafiki oraz wnętrz łącząc je ze sztuką i rzemiosłem.
LICYTUJ
Linoryt od Magdy Bovskiej
Autor: Magda Bovska
Tytuł pracy: Déshabillé
Format: 32×45 cm
Technika: Linoryt
Sygnowany ręcznie na froncie
Data powstania: 2024
Magda Bovska. Znana jest jako wokalistka, autorka tekstów i muzyki oraz performerka. Mniej znana jako artysta plastyk: malarka i graficzka. Ukończyła Wydział Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Odbyła stypendium artystyczne na Burg Giebichenstein University of Art and Design Halle. Jest również absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. W swojej pracy posługuje się mieszanymi technikami rysunku, grafiki, oraz malarstwem akrylowym. Jej prace są pełne intymności i emocji. Bovska nie boi się marginalizowanych tematów, a jej otwartość na nowe doświadczenia i umiejętność myślenia poza schematem sprawiają, że każde jej dzieło staje się wyjątkową opowieścią. W twórczości artystki dominują organiczne kształtu i proste formy. Bovska wydała 5 studyjnych albumów, w tym ostatni z nich pt. Dzika w 2023 roku. Zagrała na najważniejszych festiwalach w kraju. Muzyka i sztuka przeplata się w twórczości Bovskiej całkowicie integralnie. Opowiada o tym samym poprzez inne medium. Dlatego także w jej obrazach często pojawiają się także słowa.
LICYTUJ
Linoryt od Magdaleny Karpińskiej
Autor: Magdalena Karpińska
Tytuł pracy: Tête-à-tête
Format: 32×45 cm
Technika: Linoryt
Sygnowany ręcznie na froncie
Data powstania: 2024
Magdalena Karpińska. Malarka, która tworząc obrazy na płótnach, papierze i tkaninach inspiruje się naturą, traktując ją jako nośnik emocji, symboli, religii i polityki.
Magdalena Karpińska bada układy form w przyrodzie, ich odniesienia i wzajemne relacje. Poddaje w wątpliwość prawdziwość przedstawiania natury na obrazie, rozkładając go na czynniki pierwsze. Płynnie porusza się między realizmem dyktowanym przez obserwację natury a jej dekonstrukcją prowadzącą do abstrakcji. Częstym zabiegiem, który stosuje, jest konstruowanie obrazu równomiernie jako kompozycji i zagadki wizualnej. Karpińska w swej pracy dużą uwagę poświęca formie – pracuje w technice tempery żółtkowej na płótnie i na papierze, konstruując obrazy warstwami lub buduje kompozycje w trójwymiarze tworząc instalacje z malowanego jedwabiu. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie mieszka i pracuje.
LICYTUJ
Linoryt od Malwiny Konopackiej
Autor: Malwina Konopacka
Tytuł pracy: Tête-à-tête”
Format: 32×45 cm
Technika: Linoryt
Sygnowany ręcznie na froncie
Data powstania: 2024
Malwina Konopacka. Projektantka ceramiki i ilustratorka. Studiowała Wzornictwo Przemysłowe na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz ilustrację na Universität der Künste w Berlinie. W 2014 r. Ilustracje przeniosła na obiekty ceramiczne, tworząc pierwszy projekt wazonu OKO. Od tej pory rodzina ceramicznych przedmiotów takich jak wazony, patery i talerze dynamicznie się powiększa. W 2023 r. premierę miała linia OKO / Design, na którą składają się elementy zastawy stołowej jak kubek UCHO, kielich WIT czy podstawka na jajko JULA.
LICYTUJ
Linoryt od Marcina Garbackiego (Projekt Praga)
Autor: Marcin Garbacki (Projekt Praga)
Tytuł pracy: Twarz Budynku ASP
Format: 32×45 cm
Technika: Linoryt
Sygnowany ręcznie na froncie
Data powstania: 2024
PROJEKT PRAGA. Pracownia architektoniczna prowadzona od 2010 przez Karolinę Tunajek i Marcina Garbackiego. Ich działalność skoncentrowana jest na projektach budynków publicznych wyłanianych w konkursach architektonicznych, projektach rewitalizacyjnych i wnętrzach lokali gastronomicznych (m. in. Perłowa Pijalnia Piwa, Pierogarnia Syrena Irena i Taproom Browar Tenczynek). W tym roku zostaną oddane do użytku dwa budynki zaprojektowane dla Uniwersytetu Warszawskiego: Wydział Psychologii w Kampusie Ochota i Dom Studencki w Kampusie Służewiec. Planowana jest również realizacja budynku Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.
LICYTUJ
Linoryt od Marcina Szczeliny
Autor: Marcin Szczelina
Tytuł pracy: Archisnob. Serce przepełnione miłością
Format: 32×45 cm
Technika: Linoryt
Sygnowany ręcznie na froncie
Data powstania: 2024
Marcin Szczelina. Krytyk i kurator architektury. Wydawca i redaktor naczelny magazynu Architecture Snob. Od 2014 roku ekspert europejskiej nagrody Mies van der Rohe Award. Juror i członek Rady Doradczej Pawilonu Czeskiego na Biennale Architektury w Wenecji w 2023 roku. Juror europejskiej nagrody Simon Architecture Prize 2022. Ekspert Climate Leadership Programme pod auspicjami UN Environment Programme ONZ. Laureat nagrody Property Design Awards 2017 za działalność na rzecz polskiej architektury. W 2020 roku, jako pierwszy Polak wraz z artystką Katarzyną Krakowiak stworzył projekt w Pawilonie Mies van der Rohe w Barcelonie.
LICYTUJ
Linoryt od Marty Wojtuszek
Autor: Marta Wojtuszek
Tytuł pracy: Furgot
Format: 32×45 cm
Technika: Linoryt
Sygnowany ręcznie na froncie
Data powstania: 2024
Marta Wojtuszek. Zeszłam z Beskidu Małego. Moim ulubionym materiałem jest drewno. Przelewam na nie doznania płynące z przebywania w naturze. Drzeworyt powstaje intuicyjnie. Kiedy lecą wióry, przepełnia mnie szczęście, które wyrażam pierwotnymi piskami. Pozwalam, by materiał, w którym pracuję, prowadził mnie. Preferuję rozmowy z krukami, a w wolnym czasie nurzam się w wodzie lub pędzę przed siebie na wschody słońca i księżyca. Szkołę ukończyłam.
LICYTUJ
Linoryt od Michała Loby
Autor: Michał Loba
Tytuł pracy: Oko w oko
Format: 32×45 cm
Technika: Linoryt
Sygnowany ręcznie na froncie
Data powstania: 2024
Michał Loba – ilustrator i grafik. Zajmuje się rysowaniem dla siebie i na zlecenie. Projektuje logotypy, plakaty, ulotki i materiały reklamowe. Lubi psy, rowery, samochody i sporty siłowe.
LICYTUJ
Linoryt od Mikołaja Moskala
Autor: Mikołaj Moskal
Tytuł pracy: Brothers
Format: 32×45 cm
Technika: Linoryt
Sygnowany ręcznie na froncie
Data powstania: 2024
Mikołaj Moskal. Artysta sztuk wizualnych. W swojej twórczości zwraca szczególną uwagę na właściwości użytych materiałów (pracuje głównie na i z papierem, odnosząc się do jego organiczności i ulotności). Syntetyczne figury, obiekty i kształty, które tworzy, jednocześnie przywodzą na myśl konkretne przedmioty oraz pozostają abstrakcyjnymi tworami. Współtwórca kolektywu i galerii New Roman. Mieszka i pracuje w Krakowie.
LICYTUJ
Linoryt od Moniki Rogusz Witkoś
Autor: Monika Rogusz Witkoś
Tytuł pracy: Tête-à-tête
Format: 32×45 cm
Technika: Linoryt
Sygnowany ręcznie na froncie
Data powstania: 2024
Monika Rogusz Witkoś, architektka wnętrz, założycielka COI studio we Wrocławiu od 2012 roku. Jej projekty to mieszanka nowoczesności, tradycji rzemieślniczej, różnorodnych form i kolorów. Zawsze gotowa do eksperymentów, wplata w swoje koncepcje odważne i indywidualne rozwiązania, nadając każdemu wnętrzu unikalny charakter. Projekty jej pracowni znalazły uznanie w renomowanych magazynach wnętrzarskich, takich jak Elle Deco UK, Forbes Woman, Label Magazine. Obecnie skupia się na budowaniu nowej marki produktowej, której głównym obszarem działania będzie projektowanie unikalnych form użytkowych.
LICYTUJ
Linoryt II od Tymka Jezierskiego
Autor: Tymek Jezierski
Tytuł pracy: PAX
Format: 32×45 cm
Technika: Linoryt
Sygnowany ręcznie na froncie
Data powstania: 2024
Tymek Jezierski. Rocznik 1983. Mieszka i pracuje w Warszawie. Od 2004 roku zajmuje się szeroko pojętą sztuką ilustracyjną i rysunkową. Jego prace przewijały się przez polską prasę – od magazynów lifestylowych po tygodniki opinii. Znany z charakterystycznych plakatów dla Klubokawiarni Chłodna 25 – między innymi do koncertów Marcina Maseckiego. Na swoim koncie ma również przygodę z komiksem, czego efektem były między innymi dwie historie poświęcone Powstaniu Warszawskiemu. Obecnie skupia się na rozwoju swoich działań artystycznych. Maluje obrazy, odbija linoryty i rysuje. Regularnie publikuje swoje prace na Instagramie.
LICYTUJ
Linoryt II od Mikołaja Moskala
Autor: Mikołaj Moskal
Tytuł pracy: The Escapist
Format: 32×45 cm
Technika: Linoryt
Sygnowany ręcznie na froncie
Data powstania: 2024
Mikołaj Moskal. Artysta sztuk wizualnych. W swojej twórczości zwraca szczególną uwagę na właściwości użytych materiałów (pracuje głównie na i z papierem, odnosząc się do jego organiczności i ulotności). Syntetyczne figury, obiekty i kształty, które tworzy, jednocześnie przywodzą na myśl konkretne przedmioty oraz pozostają abstrakcyjnymi tworami. Współtwórca kolektywu i galerii New Roman. Mieszka i pracuje w Krakowie.
LICYTUJ
Linoryt II od Oli Niepsuj
Autor: Ola Niepsuj
Tytuł pracy: Many Forces
Format: 32×45 cm
Technika: Linoryt
Sygnowany i datowany ręcznie na froncie
Data powstania: 2024
Ola Niepsuj, graficzka, ilustratorka, dyrektorka artystyczna Specjalizuje się w sztuce kolażu, identyfikacji wizualnej, plakacie, projektowaniu opakowań, wydawnictw i infografik. Projektowanie traktuje konceptualnie i holistycznie. Jej prace zdobyły uznanie na 190 wystawach w 34 krajach, Laureatka srebrnego medalu Society of Illustrators NYC.
Absolwentka ASP w Łodzi, studiowała także w Escola Superiore Artes Design oraz Faculdade de Belas Artes w Portugalii. Jej prace łączą światy sztuki komercyjnej i artystycznej, publikowane są przez wiodące marki, gazety, magazyny i wydawnictwa na całym świecie. Prowadzi także wykłady i warsztaty na międzynarodowych konferencjach branżowych.
LICYTUJ
Linoryt od Red Lipstick Monster
Autor: Ewa Grzelakowska-Kostoglu / Red Lipstick Monster
Tytuł pracy: ♥️
Format: 32×45 cm
Technika: Linoryt
Sygnowany ręcznie na froncie
Data powstania: 2024 r.
Ewa Grzelakowska-Kostoglu w sieci znana jako Red Lipstick Monster. Jej kanały social media o tematyce beauty i lifestyle śledzą ponad 3 miliony fanów. Z wykształcenia jest pedagożką i kosmetolożką. Jest autorką 3 bestsellerowych książek, wydała również 3 popularne ebooki.
LICYTUJ
Linoryt od Gosia Turczyńskiej
Zdj. Alicja Kozak
Autor: Gosia Turczyńska
Tytuł pracy: Solare
Format: 32×45 cm
Technika: Linoryt
Sygnowany ręcznie na froncie
Data powstania: 2024 r.
Gosia Turczyńska. Fotografka modowa z Warszawy. Interesuje ją to co na styku kreacji i rejestracji rzeczywistości. Kocha światło i jego subtelności, modę jako język wypowiedzi. Pracuje analogowo, tworząc ręczne odbitki w ciemni. Publikuje w zagranicznych i polskich magazynach. Dzieli swój czas między Paryż i Warszawę.
LICYTUJ
Linoryt od Igora Kubika
Autor: Igor Kubik
Tytuł pracy: Spotkanko
Format: 32×45 cm
Technika: Linoryt
Sygnowany ręcznie na froncie
Data powstania: 2024
Igor Kubik ur. 1992, mieszka i pracuje w Warszawie. Artysta wizualny, ilustrator, projektant. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w Pracowni Ilustracji Grażki Lange i Moniki Hanulak. Autor książek artystycznych, ilustracji prasowych i komercyjnych. Zajmuje się także projektowaniem graficznym, brandingiem i opakowaniami. Od kilku lat związany z kwartalnikiem Przekrój, gdzie publikowane są jego prace w wersji papierowej i cyfrowej. Obecnie największą satysfakcję przynosi mu tworzenie dużych prac w tradycyjnych technikach rysunkowych, które umożliwiają mu całkowite zaangażowanie w proces twórczy na długie godziny.
LICYTUJ
Linoryt od Jacka Walesiaka
Autor: Jacek Walesiak
Tytuł pracy: Stabilnie
Format: 32×45 cm
Technika: Linoryt
Sygnowany ręcznie na froncie
Data powstania: 2024
Jacek Walesiak – artysta wizualny, projektant graficzny. Urodzony w 1987 w Warszawie. Absolwent Wydziału Grafiki na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W latach 2011-2022 współtwórca studia UVMW. Od 2022 r partner oraz creative director w Mamastudio. Zawodowo zajmuje się projektowaniem graficznym, tworzy – systemy identyfikacji wizualnej, plakaty, znaki graficzne, okładki płyt. Juror w najważniejszych konkursach projektowych w Polsce (Polish Graphic Design Award, KTR). Prowadzi wykłady, szkolenia oraz prelekcje z zakresu komunikacji wizualnej. Wielokrotnie nagradzany w Polsce (KTR, PGDA, Dobry Wzór) jak i zagranicą (European Design Awards).
LICYTUJ
Linoryt od Jana Porczyńskiego
Autor: Jan Porczyński
Tytuł pracy: Bez tytułu
Format: 32×45 cm
Technika: Linoryt
Sygnowany ręcznie na froncie
Data powstania: 2024 r.
Jan Porczyński (ur. 1997, Warszawa) – malarz, ilustrator, litograf. Studiuje na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Prace prezentowane przez min. Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie (2021), Narodową Galerię Sztuki Zachęta (2020-21), Galerię HOS (2023). Finalista konkursów Artystyczna Podróż Hestii i Bielska Jesień. Prace publikowane min. w magazynach Newonce.paper, Zwykłe Życie i Wizje.
LICYTUJ
Linoryt od Jerzego Woźniaka
Autor: Jerzy Woźniak
Tytuł pracy: If I had a heart
Format: 32×45 cm
Technika: Linoryt
Sygnowany ręcznie na froncie
Data powstania: 2024 r.
Jerzy Woźniak – ur. 02.11.1984, studiował Architekturę i Urbanistykę na Wydziale Architektury i Wzornictwa na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu oraz na ArtEz w Enschede w Holandii. Po stypendium w Enschede, przerywa studia i wspólnie z Pawłem Garusem podejmuje pracę w biurze Liong Lie/123DV w Rotterdamie, aby po powrocie do Polski w 2009 razem rozpocząć działalność pod własną marką mode:lina™. “Od początku naszej działalności pracuję w trybie 7-15, aby móc czerpać ze wspólnego czasu z rodziną i przyjaciółmi. Ten czas jakościowo wypełniają nam sporty, muzyka, książki, korzystanie z uroków życia w mieście i podróże.”
LICYTUJ
Linoryt od Joanny Kulczyńskiej-Dołowy
Autor: Joanna Kulczyńska-Dołowy
Tytuł pracy: Dialog wewnętrzny
Format: 32×45 cm
Technika: Linoryt
Sygnowany ręcznie na froncie
Data powstania: 2024
Joanna Kulczyńska – architekt wnętrz – autorka takich projektów jak kultowa warszawska scena i klub: Fabryka Trzciny w rewitalizowanej praskiej fabryce czy dom handlowy MYSIA 3. To warszawski adresu skupiający polskie świadome marki czy zagraniczne minimalistyczne brandy. Autorka scenografii, wnętrz domów prywatnych i projektantka mebli. Odpowiada za kreacje Mysiej oraz współtworzy wraz z ojcem Bogdanem Kuczyńskim pracownię architektoniczną Kulczyński Architekt.
LICYTUJ
Linoryt od Oli Niepsuj
Autor: Ola Niepsuj
Tytuł pracy: Many Faces
Format: 32×45 cm
Technika: Linoryt
Sygnowany i datowany ręcznie na froncie
Data powstania: 2024
Ola Niepsuj, graficzka, ilustratorka, dyrektorka artystyczna Specjalizuje się w sztuce kolażu, identyfikacji wizualnej, plakacie, projektowaniu opakowań, wydawnictw i infografik. Projektowanie traktuje konceptualnie i holistycznie. Jej prace zdobyły uznanie na 190 wystawach w 34 krajach, Laureatka srebrnego medalu Society of Illustrators NYC.
Absolwentka ASP w Łodzi, studiowała także w Escola Superiore Artes Design oraz Faculdade de Belas Artes w Portugalii. Jej prace łączą światy sztuki komercyjnej i artystycznej, publikowane są przez wiodące marki, gazety, magazyny i wydawnictwa na całym świecie. Prowadzi także wykłady i warsztaty na międzynarodowych konferencjach branżowych.
LICYTUJ
Linoryt od Pauliny Shacalis
Autor: Paulina Shacalis
Tytuł pracy: Intymność i zaufanie
Format: 32×45 cm
Technika: Linoryt
Sygnowany i datowany ręcznie na froncie
Data powstania: 2024
Paulina Shacalis – Dyrektor Zarządzająca i Kreatywna OMNIRES Projektantka produktu, strateżka, wizjonerka. Odpowiada za strategię marki oraz wzornictwo w firmie OMNIRES. Zaprojektowane przez Paulinę kolekcję wanien, umywalek oraz armatury zdobyły uznanie w krajowych i międzynarodowych konkursach, takich jak Red Dot Design Award, German Design Award, Must Have, czy Dobry Wzór. Swoje projekty traktuje jako formę sztuki, pamiętając jednocześnie o funkcjonalności i cyklu życia produktu. Wierzy, że sukces w branży architektonicznej jest wypadkową innowacji i pasji do dobrego, świadomego designu.
LICYTUJ
Linoryt od Pauliny Włostowskiej
Autor: Paulina Włostowska
Tytuł pracy: Pa
Format: 32×45 cm
Technika: Linoryt
Sygnowany ręcznie na froncie
Data powstania: 2024
Paulina Włostowska – artystka wizualna, w swojej pracy bada i parafrazuje sztuki plastyczne i dekoracyjne. Zajmuje się malarstwem, realizacją murali, liternictwem i tkaniną, a także niskonakładową grafiką warsztatową: tworzy autorskie ziny i artist booki. Współpracuje z galerią Polana Institute.
LICYTUJ
Linoryt od Pawła Garusa (mode:lina™)
Autor: Paweł Garus
Tytuł pracy: Burning Heart
Format: 32×45 cm
Technika: Linoryt
Sygnowany ręcznie na froncie
Data powstania: 2024
Paweł Garus – ur. 17.02.1985, absolwent kierunku Architektura i Urbanistyka na Wydziale Architektury i Wzornictwa na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. W latach 2008-2009 przerywa studia i wspólnie z Jerzym Woźniakiem podejmuje pracę w biurze Liong Lie/123DV w Rotterdamie, aby po powrocie do Polski w 2009 równolegle ze studiami razem rozpocząć działalność pod własną marką mode:lina™. Paweł Garus został uhonorowany nagrodą Grand Prix na XXX Edycji Konkursu im. Marii Dokowicz za najlepszy projekt dyplomowy „Pawilon Wody” Akademii Sztuk Pięknych w 2011 roku, co zapoczątkowało serię nagród i wyróżnień w rożnych konkursach architektonicznych już pod marką mode:lina™.
LICYTUJ
Linoryt od Rafała Dominika
Autor: Rafał Dominik
Tytuł pracy: Zatroskańcy
Format: 32×45 cm
Technika: Linoryt
Sygnowany ręcznie na froncie
Data powstania: 2024
Rafał Dominik (ur.1985 r. w Warszawie) dyplom w 2009 r. na warszawskiej ASP, w pracowni malarstwa u Leona Tarasewicza. Miłośnik popkultury i nieoczywistego piękna. Sztukę i plastykę postrzega jako ważny element życia społecznego, dlatego w swojej praktyce zajmuje się wprowadzaniem jej do – szerszego niż galeryjny – obiegu. Założyciel i wokalista grupy disco-polo Galactics, członek Czosnek Studio. Na studiach prowadził bloga fikcyjnej firmy designerskiej Mebleks, gdzie pojawiały się (często realizowane) produkty, np. marker do pisania po brudnych szybach czy meble z figur ogrodowych. Do dzisiaj współpracuje z klientami komercyjnymi przy niestandardowych projektach na styku sztuki i kultury masowej. Mimo mocnego osadzenia w mediach analogowych, już pod koniec studiów zaczął poszerzać pole działania o technologie cyfrowe – od modeli 3d przez animacje po gify i rendery. Eksperymentuje ze środowiskiem VR, silnikami do robienia gier czy technologią NFT. Tworzy rysunki, rzeźby, obrazy cyfrowe i scenografie teatralne. Współpracuje z galeriami i instytucjami w kraju i za granicą.
LICYTUJ
Linoryt od Tymka Jezierskiego
Autor: Tymek Jezierski
Tytuł pracy: Spotkanie pod Palmą
Format: 32×45 cm
Technika: Linoryt
Sygnowany ręcznie na froncie
Data powstania: 2024
Tymek Jezierski. Rocznik 1983. Mieszka i pracuje w Warszawie. Od 2004 roku zajmuje się szeroko pojętą sztuką ilustracyjną i rysunkową. Jego prace przewijały się przez polską prasę – od magazynów lifestylowych po tygodniki opinii. Znany z charakterystycznych plakatów dla Klubokawiarni Chłodna 25 – między innymi do koncertów Marcina Maseckiego. Na swoim koncie ma również przygodę z komiksem, czego efektem były między innymi dwie historie poświęcone Powstaniu Warszawskiemu. Obecnie skupia się na rozwoju swoich działań artystycznych. Maluje obrazy, odbija linoryty i rysuje. Regularnie publikuje swoje prace na Instagramie.
LICYTUJ
Linoryt od Zbioka
Autor: Zbiok
Bez tytułu
Format: 32×45 cm
Technika: Linoryt
Sygnowany ręcznie na froncie
Data powstania: 2024
Zbiok Czajkowski. Malarz, muralista, rysownik. Polski artysta współczesny, malarz, muralista wielkoformatowy, rysownik. Zbiok swoją sztuką łączy wpływy współczesnego świata sztuki z kulturą uliczną. Artysta znany jest przede wszystkim z niepowtarzalnego języka wizualnego którego artysta bez przerwy poddaje zmianom, Czajkowski stale poszukuje nowego języka wyrazu. Jego twórczość może przyjąć formę od inspirowanego graffiti do hiperrealistycznego malarstwa w którym zawsze odnajdziemy charakterystyczny psychodeliczny sznyt. Tematy prac Zbioka dotyczą zagadnień nierówności społecznych, przemocy, dyskryminacji oraz alienacji jednostki. Tworzone przez niego wizje odsyłają widzów do rewirów marzeń, snów, pragnień, podświadomych lęków, niepokojów, nieprzepracowanych emocji i niewypowiedzianych pragnień. Czajkowski uczestniczył w ponad 100 wystawach i projektach prezentowanych m.in. w Polsce, Niemczech, Rosji, USA, Japonii, Indiach, Chinach oraz Wielkiej Brytanii.
LICYTUJ
Linoryt od Zofii Jaworowskiej
Autor: Zofia Jaworowska
Tytuł pracy: Bardzo dosłowna interpretacja motywu ‘łeb w łeb’
Format: 32×45 cm
Technika: Linoryt
Sygnowany ręcznie na froncie
Data powstania: 2024
Zofia Jaworowska: działaczka społeczna od lat związana z trzecim sektorem. Absolwentka MISHu na Uniwersytecie Warszawskim, antropologii społecznej w Goldsmith’s College London, scenariopisarstwa w praskiej FAMU i Szkoły Wajdy. Na styku aktywizmu i pracy kreatywnej rozwijała strategie komunikacyjne i koordynowała projekty w Fundacji EFC, Fundacji Kościuszkowskiej i w SEXED.PL. Rozwinęła polski program Refugees Welcome Polska; to doświadczenie później przekuła w założenie i koordynację pracy Grupy Zasoby, jednej z najbardziej rozpoznawalnych i efektywnie działających inicjatyw wspierających osoby uchodźcze z Ukrainy w Polsce. Laureatka stołka Gazety Wyborczej oraz głównej nagrody za polski pawilon na London Design Biennale 2023. W 2022 założyła Fundację BRDA, w której łączy sektor budowlany i architekturę z zaangażowaniem społecznym.
LICYTUJ
Linoryt od Zofii Wyganowskiej
Autor: Zofia Wyganowska
Tytuł pracy: Oko Wieloryba
Format: 32×45 cm
Technika: Linoryt
Sygnowany ręcznie na froncie
Data powstania: 2024
Zofia Wyganowska, świeżo upieczona mama, założycielka Zofia Wyganowska Studio. Absolwentka Architektury Wnętrz i Romanistyki. Po ukończeniu studiów w 2011 r. zdobywała doświadczenie w pracowniach architektury i architektury wnętrz, aby w 2014 r. założyć autorskie studio.
LICYTUJ
Linoryt II od Igora Kubika
Autor: Igor Kubik
Tytuł pracy: Garncarz
Format: 32×45 cm
Technika: Linoryt
Sygnowany ręcznie na froncie
Data powstania: 2024
Igor Kubik ur. 1992, mieszka i pracuje w Warszawie. Artysta wizualny, ilustrator, projektant. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w Pracowni Ilustracji Grażki Lange i Moniki Hanulak. Autor książek artystycznych, ilustracji prasowych i komercyjnych. Zajmuje się także projektowaniem graficznym, brandingiem i opakowaniami. Od kilku lat związany z kwartalnikiem Przekrój, gdzie publikowane są jego prace w wersji papierowej i cyfrowej. Obecnie największą satysfakcję przynosi mu tworzenie dużych prac w tradycyjnych technikach rysunkowych, które umożliwiają mu całkowite zaangażowanie w proces twórczy na długie godziny.
LICYTUJ
Linoryt II od Jacka Walesiaka
Autor: Jacek Walesiak
Tytuł pracy: Untitled 1
Format: 32×45 cm
Technika: Linoryt
Sygnowany ręcznie na froncie
Data powstania: 2024
Jacek Walesiak – Artysta wizualny, projektant graficzny. Urodzony w 1987 w Warszawie. Absolwent Wydziału Grafiki na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W latach 2011-2022 współtwórca studia UVMW. Od 2022 r partner oraz creative director w Mamastudio. Zawodowo zajmuje się projektowaniem graficznym, tworzy – systemy identyfikacji wizualnej, plakaty, znaki graficzne, okładki płyt. Juror w najważniejszych konkursach projektowych w Polsce (Polish Graphic Design Award, KTR). Prowadzi wykłady, szkolenia oraz prelekcje z zakresu komunikacji wizualnej. Wielokrotnie nagradzany w Polsce (KTR, PGDA, Dobry Wzór) jak i zagranicą (European Design Awards).
LICYTUJ
Rzeźba-totem autorstwa Oli Niepsuj oraz NOKE Architects
Autor: Ola Niepsuj Studio i NOKE Architects
Tytuł pracy: DAVI
Format: 275cm x 145cm
Technika: technika mieszana, korpus wykonany z styropianu, powierzchnia twarda, wykonana z poliuretanu pokryta masą szpachlową, malowana farbami akrylowymi matowymi. Obiekt wykonany do wnętrz.
Sygnowany ręcznie na dolnej części
Data powstania: 2024 r.
NOKE Architects to warszawskie studio projektowe, które zostało założone w 2012 r. Specjalizuje się w projektowaniu i tworzeniu miejsc oraz przedmiotów. Współpracuje z interdyscyplinarnym zespołem, składającym się z technologów, rzemieślników, artystów, instalatorów, wykonawców budowlanych, architektów krajobrazu i innych, dzięki czemu oferuje szerokie wsparcie – od researchu, poprzez projektowanie, aby na nadzorze autorskim zakończyć. Projekty NOKE Architects wyróżniają się przemyślaną formą i starannym doborem materiałów, które opierają się próbie czasu. Studio wywodzi się z projektowania budynków, obecnie najbardziej rozpoznawane jest z projektów wnętrz. Jego wybrane realizacje to: butik KOPI, Food Hall w Browarach Warszawskich, bar Va Bene Cicchetti, biuro studia Animoon, Spa & Wellness w Klekotkach czy salon optyczny Take a Look.
Ola Niepsuj, graficzka, ilustratorka, dyrektorka artystyczna Specjalizuje się w sztuce kolażu, identyfikacji wizualnej, plakacie, projektowaniu opakowań, wydawnictw i infografik. Projektowanie traktuje konceptualnie i holistycznie. Jej prace zdobyły uznanie na 190 wystawach w 34 krajach, Laureatka srebrnego medalu Society of Illustrators NYC. Absolwentka ASP w Łodzi, studiowała także w Escola Superiore Artes Design oraz Faculdade de Belas Artes w Portugalii. Jej prace łączą światy sztuki komercyjnej i artystycznej, publikowane są przez wiodące marki, gazety, magazyny i wydawnictwa na całym świecie. Prowadzi także wykłady i warsztaty na międzynarodowych konferencjach branżowych.