ArchitectureCultureDesignTop of the top

5. edycja akcji „Architekci grają dla WOŚP” za nami

 

W lutym zakończyła się już piąta edycja wspólnej akcji osób ze społeczności architektonicznej, organizowana przez Architecture Snob. W 2023 roku zebraliśmy wspólnie ponad 72 tysiące złotych – serdecznie dziękujemy za każde wsparcie w pozyskiwaniu środków na wyjątkowo słuszny cel! Zebrana kwota podczas wszystkich pięciu edycji akcji przekroczyła już 400 tysięcy złotych.

 

Tym razem zebrane w czasie 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc osobom chorującym na sepsę – nie tylko dzieciom, ale również dorosłym. Fundacja Jurka Owsiaka zakupi dzięki nim najnowocześniejszy sprzęt na świecie, który znacznie zwiększy szansę na przeżycie w starciu z tą trudną chorobą.

 

Jak co roku, w ramach akcji „Architekci grają dla WOŚP”, zostały wystawione unikatowe przedmioty i doznania – w tym wiele spacerów architektonicznych z wyjątkowymi osobami ze społeczności architektonicznej. Największym powodzeniem cieszyła się aukcja Roberta Koniecznego, w ramach której można było wylicytować wizytę w prywatnym domu projektanta – Arce – oraz w biurze projektowym, które mieści się w katowickim Unikato. Zebrane z niej środki to aż 30100 zł.

 

Kolejne licytacje to: spacer architektoniczny z Marleną Happach, Architekt Miasta Warszawa (8105 zł) czy oprowadzanie po budynku NOSPR z Tomaszem Koniorem i Dominikiem Korosiem (5500 zł).

 

Ze sporym zainteresowaniem spotkały się też wyjątkowe przedmioty: biurko/konsola z kolekcji Oddity od pracowni Square Drop (5800 zł) czy ULTRALEGGERA, designerskie krzesło od Oskara Zięty (4950 zł).

 

Dziękujemy wszystkim osobom i firmom, które włączyły się do naszej wspólnej akcji:

 

– Michałowi Sadowskiemu z pracowni APA Wojciechowski Architekci,

– Robertowi Majkutowi,

– Marcinowi Sadowskiemu i Maciejowi Rydzowi z pracowni JEMS Architekci,

– Aleksandrze Wasilkowskiej,

– prof. Ewie Kuryłowicz,

– Ewie P. Porębskiej,

– Marlenie Happach,

– Tomaszowi Koniorowi i Dominikowi Korosiowi z Konior Studio,

– Dorocie Szlachcic z biura projektowego Szlachcic Architekci,

– firmie Projekt Polski,

– Pracowni nad Wartą,

– Robertowi Koniecznemu,

– Oskarze Zięcie,

– firmie simplifee.pl

– pracowni Square Drop,

– pracowni Kulczyński Architekt,

– biurze projektowemu DEMIURG,

– Magdzie Skibce,

– pracowni projektowej xystudio.

 

Wspólnie mamy moc zmieniania rzeczywistości na lepsze – do zobaczenia w kolejnych edycjach słusznej akcji!

 

Fot. Łukasz Widziszowski