ArchitectureCulture

Nie tylko biel. Nowe trendy w grzejnikach

 

Klasyczne grzejniki w swoich neutralnych formach i barwach mają wtapiać się w ścianę i nie zwracać na siebie uwagi pełniąc swoją funkcję dostarczania ciepła. Marka Vasco proponuje inne podejście do projektowania kaloryferów, otwierając perspektywy na nowe kształty i kolory.

 

Tradycyjne białe kaloryfery coraz częściej zastępowane są dziś odważnymi barwami, takimi jak, czerwień, złoto czy zieleń. Kolor grzejnika jest kwestią upodobań inwestora i może wynikać ze świadomej decyzji nadającej charakter pomieszczeniu. Kaloryfer staje się stylowym elementem wystroju, a nie tylko koniecznością, którą należy ukryć. Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, Vasco zaproponowało szeroką paletę kolorystyczną, pozwalającą znaleźć idealny grzejnik dla własnego domu czy biura.

– Aktualne trendy stawiają na design i oryginalność grzejników. Znane od lat formy ewoluują, powstają nowe, zaskakujące kształty, sprawiające, że grzejnik może być istotnym elementem wystroju wnętrza. Jego dotychczasowa funkcja sprowadzana do podstawowego i jedynie praktycznego przeznaczenia nie jest już jedynym kryterium przy wyborze produktu. Dziś patrzymy przede wszystkim na estetykę. We współczesnych mieszkaniach grzejniki nabierają designerskich form i koloru, co zdecydowanie dodaje temu elementowi charakteru bardzo wysublimowanej dekoracji. Można powiedzieć, że mamy czasy, w których grzejnik jest wręcz biżuterią mieszkania. Coraz częściej wybierane są zupełnie niestandardowe kolory, takie jak zielenie, czerwienie czy odcienie złota. Ze sporą sympatią klientów spotyka się zastosowanie tej samej farby na ścianie, jak i na grzejniku – mówi Agata Mika, architekt wnętrz Decoroom.

Wśród nowych produktów Vasco znalazł się m.in. czerwony grzejnik NIVA SOFT. Czerwień nadaje wyrazistości wnętrzu, a całkowicie płaska płyta czołowa i delikatnie zaokrąglone boki sprawiają, że powieszony na ścianie łatwo wtapia się w tło.

 

Odważna zieleń modelu VERONICA przełamuje monotonię nawet najbardziej neutralnego wnętrza. Z kolei ten sam model w kolorze niebieskim idealnie sprawdzi się w pokoju dziecka. Model VERONICA to nie tylko intrygujący kolor, ale też imponująca moc grzewcza.

 

Złoty model CARRE udowadnia, że kolor ten niekoniecznie musi wprowadzać do wnętrz pałacowy klimat. Ponadczasowość złota nadaje wnętrzu elegancji – idealnie sprawdzi się zarówno w salonie, jak i w kuchni czy łazience. CARRE złożony jest z rurek układających się w regularną płaszczyznę i świetnie komponuje się z każdym rodzajem wnętrza – zarówno tym tradycyjnym, jak i minimalistycznym.

 

 

Partnerem artykułu jest firma Vasco.