Architecture

Konkurs Wnętrze Roku SAW: Startuje III Edycja!

 

Największy i najbardziej prestiżowy konkurs dla architektów wnętrz w Polsce powraca! Do wygrania nagrody o łącznej wartości 110 000 zł. Nowością w tej edycji jest wyróżnienie za projektowanie zrównoważone. Architecture Snob jest partnerem medialny nad tym wydarzeniem.

O konkursie

 

Konkurs Wnętrze Roku SAW to największe i w pełni niezależne wydarzenie dedykowane architektom wnętrz w Polsce. W tym roku łączna pula nagród wynosi aż 110 000 złotych! Konkurs, powołany przez środowisko architektów wnętrz, ma na celu promowanie funkcjonalnych i pięknych wnętrz, oryginalnego wzornictwa oraz dobrych praktyk zawodowych. Do udziału mogą zgłaszać się wszyscy profesjonaliści z wykształceniem kierunkowym w dziedzinie architektury, projektowania bądź dziedzin pokrewnych.

 

Nowości w edycji 2024

 

Tegoroczna edycja wprowadza nową kategorię – wyróżnienie za projektowanie zrównoważone. Jest to odpowiedź na rosnącą potrzebę tworzenia wnętrz, które są przyjazne dla środowiska. Nagroda specjalna „For Better Living” zostanie ufundowana przez markę Electrolux i obejmuje nagrodę finansową w wysokości 5000 zł oraz voucher o wartości 5000 zł na produkty Electrolux z linii studyjnej.

 

Jury

 

Zgłoszenia oceniać będzie prestiżowe jury, w skład którego wchodzą uznani eksperci z wielu dziedzin kreatywnych. Przewodniczącą jury jest Agnieszka Stefańska, a w skład zespołu wchodzą m.in. Aleksander Jankowski, Zofia Wyganowska, Grzegorz Goworek, Przemek Olczyk, Tomasz Górnicki, Jacek Poremba, Malwina Konopacka, prof. Barbara Kowalewska oraz Magdalena Bodis.

 

Nagrody

 

Konkurs obejmuje realizacje w dwóch kategoriach głównych: wnętrz prywatnych i wnętrz użyteczności publicznej. Zwycięzcy każdej z kategorii otrzymają nagrody pieniężne oraz działania promocyjne w mediach o łącznej wartości 30 000 zł. Nagrody trafią także do zdobywców drugich i trzecich miejsc. Realizacja konkursu jest możliwa dzięki wsparciu znakomitych mecenasów, takich jak Electrolux, Hansgrohe, XAL oraz nobonobo.

 

Harmonogram

 

Elektroniczne zgłoszenia można nadsyłać od 12 czerwca do 31 października 2024 r. W listopadzie odbędą się obrady jury, które wyłonią laureatów pierwszego etapu i zaproszą ich do przesłania plansz konkursowych. Ostateczni zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas uroczystej gali 3 kwietnia 2025 r.

 

Jak się zgłosić?

 

Regulamin konkursu oraz wszystkie niezbędne informacje organizacyjne dostępne są na stronie: http://www.saw.org.pl/konkurs

 

Serdecznie zapraszamy do udziału i życzymy powodzenia wszystkim uczestnikom!