ArchitectureCulture

Architekci po raz czwarty grają dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

 

Już 30 stycznia odbędzie się jubileuszowy 30. Wielki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Platforma Architecture Snob po raz kolejny włącza się w zbiórkę organizując akcję „Architekci grają dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”. W poprzednich latach udało nam się zebrać ponad 250 tysięcy złotych!

 

Hasłem przewodnim tegorocznej zbiórki jest „Przejrzyj na oczy”. Tym razem fundacja Jurka Owsiaka będzie skupiać się na wsparciu szeroko pojętej okulistyki dziecięcej. Zebrane pieniądze wesprą 25 oddziałów i pododdziałów szpitalnych oraz poradnie, które potrzebują nowoczesnego sprzętu by ratować wzrok najmłodszych. 

 

Gratką tegorocznej edycji „Architekci grają dla WOŚP”  będzie weekend w zrewitalizowanym domu własnym „Igloo”, prof. Witolda Lipińskiego. Oprócz możliwości spędzenia kilku dni w tym wyjątkowym domu, przewidziane jest spotkanie z wybitnym wrocławskim architektem Zbigniewem Maćkowem, założycielem biura Maćków Pracownia Projektowa. Podczas weekendu Zbigniew Maćków oprowadzi po domu „Igloo”, opowie o jego historii, oraz zaprosi na wycieczkę rowerową po okolicy.  Po raz czwarty gra z nami pracownia KWK Promes Roberta Koniecznego. Tym razem można wylicytować wieloformatowe zdjęcie soczewkowe ikonicznego domu Arki Roberta Koniecznego, jednego z najwybitniejszych polskich architektów. Zdjęcie pochodzi bezpośrednio z właśnie zakończonej indywidualnej wystawy Pracowni KWK Promes w Galerie d’Architecture w Paryżu. Wśród oferowanych usług można znaleźć m.in. projekt domu jednorodzinnego do 150m2, do pozwolenia na budowę od Pracowni nad Wartą. Kompleksowy projekt pokoju dziecka od Pracowni Neroom. Projekt funkcjonalny dowolnego pomieszczenia mieszkalnego od DEER DESIGN Pracownia Architektury Wnętrz. Ekspertyzę wibroakustyczną mieszkania od ADAM Sp. z o. o. – Noise & Vibration Control. Konsultacje projektowe z architektami z biura Mili Młodzi ludzie, szkolenia od Architect Support i PLN Design Group, a także unikatowe produkty m.in. krzesło z nowej kolekcji RING marki VANK czy fotel i podnóżek DRUM z kolekcji kultowej, awangardowej włoskiej marki Cappellini od MARRO. Do akcji dołączyła pracownia SUPERGUT STUDIO, która przeznaczyła na licytację instalację artystyczną „COŚ WISI W POWIETRZU”. Dwumetrowa instalacja wisiała od kwietnia 2020 do maja 2021 na balkonie kamienicy przy ul. Tylnej Mariackiej w Katowicach.

 

W tym roku oprócz licytacji wraz z fundacją Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy, postanowiliśmy wyremontować jedno z pomieszczeń Oddziału Okulistyki Dziecięcej w Łodzi. Za projekt odpowiedzialna jest pracownia XYstudio z Warszawy. Zapraszamy filmy budowlane oraz firmy oferujące wyposażenie wnętrz do współpracy przy projekcie. Więcej szczegółów wkrótce.

 

 

Wszystkie aukcje toczą się do 10 lutego na platformie Allegro. Dołącz do licytacji.

Weekend w zrewitalizowanym domu własnym „Igloo”, prof. Witolda LIpińskiego

Zbigniew Maćków – Maćków Pracownia Projektowa

 

Wylicytuj weekend w zrewitalizowanym domu własnym „Igloo”, prof. Witolda Lipińskiego. Oprócz mozliwosci spedzenia kilku dni w tym wyjątkowym domu, przewidziane jest spotkanie z wybitnym wrocławskim architektem Zbigniewem Maćkowem, założycielem biura Maćków Pracownia projektowa. Podczas weekendu Zbigniew Maćków oprowadzi po domu, opowie o jego historii, oraz zaprosi na wycieczkę rowerową po okolicy.

 

https://allegro.pl/oferta/weekend-w-domu-igloo-prof-witolda-lipinskiego-11753353452

Konsultacje projektowe

Przemysław Nowak, Lech Moczulski – Mili Młodzi Ludzie

 

Potrzebujesz odświeżyć wnętrze swojego mieszkania lub domu? Ta aukcja jest dla Ciebie! Nie musisz przy tym wcale wymieniać wszystkiego na nowe! Pracownia Mili Młodzi Ludzie podczas 3 godzin konsultacji projektowych, podpowie, doradzi, wytłumaczy w jak najprostrzy i najlepszy sposób rearanżowac twoje wnętrza z jak największym wykorzystaniem już istniejących elementów. Architekci podpowiedzą jak tchnąć w twoje mieszkanie nowe życie i twórczo przetworzyć to, co zastaną w twoim domu.

 

https://allegro.pl/oferta/konsultacje-projektowe-od-mili-mlodzi-ludzie-11753428776

Przygotowanie układu funkcjonalnego oraz wizualizacji pomieszczenia

DEER DESIGN Pracownia Architektury Wnętrz

 

Wylicytuj projekt funkcjonalny oraz wizualizacje dowolnego pomieszczenia mieszkalnego (np. salonu z aneksem kuchennym, łazienki, kuchni, sypialni) od DEER DESIGN Pracownia Architektury Wnętrz. 

Wspólnie ze zwycięzcą licytacji DEER DESIGN Pracownia Architektury Wnętrz omówi układ funkcjonalny i aranżację wybranego pomieszczenia, dopasowując projekt do Twoich potrzeb. 

 

https://allegro.pl/oferta/projekt-ukladu-funkcjonalnego-pomieszczenia-11753223506

Autorskie szkice budynków 

DEMIURG

 

Wylicytuj dwa autorskie szkice Biblioteki Uniwersyteckiej w Białymstoku oraz szkic budynku Concordia Design Wrocław.

Biblioteka Uniwersytecka w Białymstoku została narysowana z takiej perspektywy, aby pokazać obły kształt budynku, a zabawa światłem pozwoliła na pokazanie trójwymiarowości obiektu. Pokazana została także zieleń, która jest ważną częścią projektu.

Concordia Design Wrocław odbita w wodzie z otaczającą ją zielenią tworzą spójny krajobraz i nadają ton całej architekturze

https://allegro.pl/oferta/autorskie-szkice-budynkow-od-demiurg-11753313194

2943

Projekt domu jednorodzinnego do 150m2

Pracownia nad Wartą

 

Wylicytuj projektu domu jednorodzinnego do 150m2, do pozwolenia na budowę od Pracowni nad Wartą. W ramach wygranej aukcji otrzymają Państwo: koncepcję parterowego domu jednorodzinnego dostosowaną do Państwa potrzeb i ustaloną indywidualnie, wizualizacje 3D budynku z zewnątrz, projekt do pozwolenia na budowę, a także projekt techniczny wymagany według nowych przepisów. 

https://allegro.pl/oferta/projekt-domu-jednorodzinnego-do-150m2-11753321757

Zwiedzanie Cukrowni Żnin z projektantami.

Piotr Grochowski, Wojciech Koleda – Less is Core

 

Wylicytuj wyjatkowe oprowadzanie Cukrowni Żnin wraz z kolacją z projektantami – Piotrem Grochowskim i Wojciechem Kolędą, założycielami biura Less is core. 

 

Cukrownia Żnin to kompleks poprzemysłowych budynków o bardzo długiej, ponad stuletniej historii, która kończy się upadkiem w 2004 roku. Na zlecenie Arche przekształcona została w multifunkcyjną przestrzeń, na terenie której znajduje się hotel, muzeum cukrownictwa i otwarty dla lokalnej społeczności, wielki kompleks wypoczynkowy z kinem, kręgielnią i dostępem do Dużego Jeziora Żnińskiego, które do tej pory było odgrodzone od miasta zamkniętym terenem Cukrowni.

 

https://allegro.pl/oferta/zwiedzanie-cukrowni-znin-z-projektantami-11753333594

Fotel i podnóżek DRUM z kolekcji Cappellini

MARRO

 

Firma Marro przekazuje na licytację zestaw DRUM (fotel + podnóżek) z kolekcji kultowej, awangardowej włoskiej marki Cappellini. Autorem jest Mac Stopa, jeden z najbardziej znanych polskich projektantów, założyciel pracowni Massive Design, laureat wielu międzynarodowych nagród, m.in.: „Best of NeoCon Gold Award”, „ICONIC AWARD: Interior Innovation”, licznych „Red Dot Design Award”, „GOOD DESIGN™ Award” oraz „Interior Design Best of Year Award”.

 

https://allegro.pl/oferta/fotel-i-podnozek-drum-z-kolekcji-cappellini-11753387678

Alianckie buty wojskowe architekta Zbigniewa Pawelskiego z drugiej wojny światowej

Mikołaj Wojciechowski

 

Arch. Zbigniew Pawelski wraz z małżonką – Ireną Wiercińską-Pawelską – przekazują w ramach aukcji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oryginalne Alianckie buty wojskowe marki Padmore & Barnes z 1940 roku, które Zbigniew Pawelski otrzymał w 1945 roku (po wyzwoleniu z obozu jenieckiego Stalag X B Sandbostel i dołączeniu do 1 Dywizji Pancernej Generała Maczka). W tych butach, powrócił do powojennej Polski.

 

https://allegro.pl/oferta/alianckie-buty-architekta-zbigniewa-pawelskiego-11753412054

Projekt pokoju dziecka + drabinki sportowe BenchK

Katarzyna Nojman – Neuroom

 

Wylicytuj kompleksowy projekt pokoju dziecka wraz z drabinką sportową marki BenchK.

Pokój dziecka jest przestrzenią szczególną, często pomijaną lub traktowaną po macoszemu. 

Niesłusznie, bo jest ona wielce ciekawa i ważna. Rosną w niej kolejne pokolenia, dla których edukacja estetyczna może rozpocząć się już od najwcześniejszych lat. Ale nie tylko o estetykę chodzi.

 

https://allegro.pl/oferta/projekt-pokoju-dziecka-od-neuroom-11753441667

Książka Architektura kampusów oraz numery Zawodu:Architekt

Piotr Żabicki

 

Wylicytuj wyjatkowe publikacje o architekturze od redaktora naczelnego magazynu Zawód:Architekt:

– książka „Architektura kampusów” Piotra Żabickiego wraz z dedykacją 

– 6 egzemplarzy Z:A 2021 z dedykacją redaktora naczelnego

– 6 egzemplarzy Z:A 2020 z dedykacją redaktora naczelnego

– 6 egzemplarzy Z:A 2019 z dedykacją redaktora naczelnego

 

https://allegro.pl/oferta/ksiazka-architektura-kampusow-oraz-zawod-architekt-11753454535

Szkolenie dla architektów od PLN Design Group 

Magda Skibka – PLN Design Group

 

Wylicytuj możliwość odbycia szkolenia 1 na 1 online z ekspertem ds. komunikacji branży wnętrzarsko-architektonicznej! Szkolenie PLN Design Group z budowania marki własnej i komunikacji z mediami dla architektów i projektantów wnętrz

 

W ciągu każdego roku powstaje kilkadziesiąt pracowni architektonicznych. O ile architekt czy projektant wnętrz ma doświadczenie w swoich fachu, o tyle nie posiada wiedzy związanej z rozwojem biznesu: budową marki własnej oraz nawiązywania relacji z mediami.

 

https://allegro.pl/oferta/szkolenie-dla-architektow-od-pln-design-group-11753469844

Zdjęcie soczewkowe Arki od Roberta Koniecznego

Robert Konieczny – KWK Promes

 

Wylicytuj unikatowe zdjęcie soczewkowe ikonicznego domu Arki Roberta Koniecznego, jednego z najwybitniejszych polskich architektów. Zdjęcie pochodzi bezpośrednio z właśnie zakończonej indywidualnej wystawy Pracowni KWK Promes Roberta Koniecznego w  Galerie d’Architecture w Paryżu. W Galerie d’Architecture prezentowali się najlepsi architekci, tacy jak Shigeru Ban, Rem Koolhaas, Renzo Piano czy Bernard Tschumi. Warto w tym miejscu dodać, że jest to pierwsza pracownia z Polski – co więcej, z Europy Środkowo-Wschodniej – która została zaproszona do zaprezentowania tam swoich prac.

 

https://allegro.pl/oferta/zdjecie-soczewkowe-arki-od-roberta-koniecznego-11753492577

Instalacja artystyczna: „COŚ WISI W POWIETRZU”

SUPERGUT STUDIO

 

Wylicytuj instalację artystyczną „COŚ WISI W POWIETRZU” od SUPERGUT STUDIO.

 

Ponad dwumetrowa instalacja składa się z rurka neonowej świecącej na zielono, podkonstrukcji stalowa o długości ok. 2 m do powieszenia, malowanej proszkowo na kolor czarny. Od kwietnia 2020 do maja 2021 instalacja wisiała na balkonie kamienicy przy ul. Tylnej Mariackiej w Katowicach. Instalacja COŚ WISI W POWIETRZU – YouTube

 

https://allegro.pl/oferta/instalacja-artystyczna-cos-wisi-w-powietrzu-11753503124

Dowiedz się jak światło wpływa na wnętrze – wylicytuj szkolenie oraz zwiedzanie showroomu.

AQForm

 

Wylicytuj szkolenia 1 na 1 dla Ciebie i Twojego zespołu (do 4 osób) z ekspertem marki AQForm – polskiego producenta oświetlenia. To nie wszystko! Odwiedź showroom i sprawdź na własne oczy jak oświetlenie może wpływać na Twoje samopoczucie i odbiór przedmiotów!

 

https://allegro.pl/oferta/szkolenie-z-ekspertem-marki-aqform-11753522847

Ekspertyza wibroakustyczna mieszkania.

ADAM Sp. z o. o. – Noise & Vibration Control

 

Wylicytuj ekspertyzę wibroakustyczną mieszkania pod wzgledem należytej ochrony przed hałasem i drganiami. Licytacja obejmuje ekspertyzę hałasu instalacyjnego jak i hałasu bytowego w mieszkaniu użytkowanym lub budowanym.

 

https://allegro.pl/oferta/ekspertyza-wibroakustyczna-mieszkania-11753534407

Krzesło z nowej kolekcji RING

VANK

 

Wylicytuj krzesło do domowego biura z nowej kolekcji RING marki VANK. Charakterystyczną cechą kolekcji jest teatralny rys i marszczenia oraz wspieranie idei recyklingu. Krzesło wykonane jest w czarnej welurowej tkaninie, którą można oddzielać od pozostałych elementów, siedzisko wykorzystuje odpady pianki tapicerskiej, a brązowa podstawa bazuje na kształcie koła.

 

https://allegro.pl/oferta/krzeslo-z-nowej-kolekcji-ring-marki-vank-11753548416

 

Jak komunikować się z Architektami – Audyt 

Kinga Konopko- Architect Support

 

Audyt działań marketingowych, handlowych i narzędzi sprzedażowych dedykowanych Architektom i Architektom Wnętrz od Architect Support. 

Audyt pozwala przeanalizować aktywności wybranego producenta. Analizujemy działania handlowców, stronę www, bazę CRM, przepływ informacji, badanie Klientów i ich potencjału. Audyt pozwala na wykluczenie strat finansowych dla firmy, ustalenie działań skutecznych do zbudowania strategii dającej przewagę konkurencyjną. 

https://allegro.pl/oferta/jak-komunikowac-sie-z-architektami-audyt-11753149255

Szkolenie: Obsługa architektów w praktyce

Kinga Konopko – Architect Support

 

Szkolenia dla działu handlowego i marketingowego. Podczas szkolenia przeprowadzamy warsztaty z umiejętności sprzedażowych i korzystania z narzędzi jakie są w posiadaniu zespołu handlowego. Dyskutujemy i ćwiczymy spotkania oraz rozmowy sprzedażowe z Architektami z różnych obszarów rynku. 

 

https://allegro.pl/oferta/architect-support-obsluga-architektow-w-praktyce-11753172064

Wieczór z Architecture Snob

 

Ponieważ nazwa Architecture Snob zobowiązuje, więc spotkanie będzie miało niebanalny charakter –  kolacja z Architecture Snob to tak naprawde caly wieczór pełen pysznego jedzenia i napojów z Architecture Snob, czyli alternatywne zwiedzanie Warszawy! Będziemy odwiedzać ulubione miejsca serwujące ulubione napoje Snoba. Przygodę zaczniemy w JOEL Sharing Concept na ul. Koszykowej. 

 

https://allegro.pl/oferta/wieczor-z-architecture-snob-11760655355

Szkolenie: Jak zaprezentować produkt i się wyróżnić?

Kinga Konopko – Architect Support

 

Szkolenia dla działu handlowego i marketingowego z technik prezentacji produktu i komunikacji z Architektem i Architektem Wnętrz. Podczas szkolenia przeprowadzamy warsztaty z umiejętności prezentacjii korzystania z narzędzi jakie są w posiadaniu zespołu handlowego. Wyeksponowanie mocnych stron produktu.  

 

https://allegro.pl/oferta/architect-support-jak-wyroznic-produkt-11753210132

Przeczytaj apel Jurka Owsiaka do architektów i projektantów:

https://archisnob.com/pl/architecture-pl/architekciwosp3/