ArchitectureCulture

Architekci po raz 5. grają dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Już 29 stycznia odbędzie się 31. Finał WOŚP. Platforma Architecture Snob po raz kolejny włącza się w zbiórkę organizując akcję „Architekci grają dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”.

W poprzednich latach udało nam się zebrać ponad 300 tysięcy złotych!

31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wspiera chorujących na sepsę – wyjątkowo nie tylko dzieci, ale również osoby starsze. Szanse na skuteczne wyleczenie tej poważnej choroby znacznie zwiększy zakup najnowocześniejszego sprzętu na świecie, który zostanie zakupiony z pozyskanych środków.

W ramach akcji „Architekci grają dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy” można wylicytować:

– Spacer architektoniczny po Elektrowni Powiśle z współtwórcą tego wyjątkowego obiektów, Michałem Sadowskim z pracowni APA Wojciechowski Architekci.

– Kolację z Robertem Majkutem w Wabu Sushi – unikatowym obiekcie na kulinarnej mapie Warszawy, który wyróżnia nie tylko dobre jedzenie, ale również starannie przemyślany design.

– Oprowadzanie po Browarach Warszawskich z Marcinem Sadowskim oraz Maciejem Rydzem z pracowni JEMS Architekci.

– Spacer architektoniczny po Targowisku Bakalarska z architektką Aleksandrą Wasilkowską, której pracownia odpowiada za jego rozbudowę.

– Zwiedzanie budynku Lingwistyki Stosowanej i Wydziału Neofilologii UW z jego współautorką, prof. Ewą Kuryłowicz, która została wyróżniona prestiżową Honorową Nagrodą SARP 2021.

– 3 katalogi Biennale Architektury w Wenecji, które pochodzą z prywatnej kolekcji Ewy P. Porębskiej – polskiej architektki, krytyczki i międzynarodowej ekspertki w dziedzinie architektury.

– Kolację z Marcinem Szczeliną, red. nacz. magazynu „Architecture Snob” w restauracji Pod Gigantami.

– Spacer architektoniczny z Marleną Happach, Architekt Miasta i dyrektorką Biura Architektury i Planowania Przestrzennego w Urzędzie m.st. Warszawy.

– Oprowadzanie po budynku Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach z autorami projektu – Tomaszem Koniorem i Dominikiem Korosiem z Konior Studio.

– Zwiedzanie wrocławskiego Afrykarium-Oceanarium wraz z jej współtwórczynią, Dorotą Szlachcic z biura projektowego Szlachcic Architekci.

– Całodzienne warsztaty ze skanowania laserowego z firmą Projekt Polski.

– Zwiedzanie warszawskiego biurowca Skyliner z współtwórcą obiektu, Michałem Sadowskim z pracowni APA Wojciechowski Architekci.

–  Projekt domu jednorodzinnego do 150 metrów kwadratowych wraz z pozwoleniem na budowę, który przygotuje Pracownia nad Wartą.

– Wizytę w ikonicznej Arce Roberta Koniecznego i biurze projektanta w Unikato.

– ULTRALEGGERA – krzesło Oskara Zięty, wyróżniające się wyjątkowo małą wagą – 1660 gramów, która stanowi rekordowo niski parametr w dziedzinie designu użytkowego.

– Kalkulator kosztów dla projektantów od simplifee.pl. 

– Biurko/konsolę z kolekcji Oddity od pracowni Square Drop, które zaprojektowało Studio Kosmos.

– Kolacja z właścicielami warszawskiej pracowni Kulczyński Architekt 

– Dzień w poznańskim biurze projektowym DEMIURG.

– Zwiedzanie łódzkiego Orientarium wraz z jego współtwórczynią, Dorotą Szlachcic z biura projektowego Szlachcic Architekci.

– 3 godziny konsultacji wizerunkowych z Magdą Skibką, specjalistką od komunikacji i wizerunku marek z branży wnętrzarskiej i architektonicznej. 

– Dzień na budowie z poznańskim biurem projektowym DEMIURG.

Spacer architektoniczno-sentymentalno-plotkarski po Warszawie w okolicach Powiśla i Podzamcza z pracownią projektową xystudio

 

 

Spacer architektoniczny po Elektrowni Powiśle z współtwórcą tego wyjątkowego obiektów, Michałem Sadowskim z pracowni APA Wojciechowski Architekci

 

W ramach akcji „Architekci grają dla WOŚP” zapraszamy do licytacji spaceru architektonicznego po Elektrowni Powiśle z Michałem Sadowskim, współwłaścicielem biura projektowego APA Wojciechowski Architekci i współtwórcą projektu obiektu. Spotkanie będzie okazją do poznania kulisów powstawania Elektrowni Powiśle i odkrycia jego najciekawszych miejsc.

 

LICYTUJ

 

Kolacja z Robertem Majkutem w Wabu Sushi – unikatowym obiekcie na kulinarnej mapie Warszawy, który wyróżnia nie tylko dobre jedzenie, ale również starannie przemyślany design

 

W ramach akcji „Architekci grają dla WOŚP” zapraszamy do licytacji kolacji z Robertem Majkutem, uznanym projektantem – w lokalu, który zaprojektował – Wabu Sushi. Restauracja to unikatowe miejsce na kulinarnej mapie Warszawy, które łączy pasję do dobrego jedzenia z przemyślanym designem.

 

LICYTUJ

 

Oprowadzanie po Browarach Warszawskich z Marcinem Sadowskim oraz Maciejem Rydzem z pracowni JEMS Architekci

 

W ramach akcji „Architekci grają dla WOŚP” zapraszamy do licytacji oprowadzania architektonicznego z Marcinem Sadowskim oraz Maciejem Rydzem z pracowni JEMS Architekci. Podczas inspirującego spaceru architekci pokażą swoje ulubione miejsca Browarów Warszawskich i opowiedzą o realizacji tej wyjątkowej inwestycji.

 

 

LICYTUJ

 

Spacer architektoniczny po Targowisku Bakalarska z architektką Aleksandrą Wasilkowską, której pracownia odpowiada za jego rozbudowę oraz książka „Shadow Architecture”

 

W ramach akcji „Architekci grają dla WOŚP” zapraszamy do licytacji spaceru architektonicznego po Targowisku Bakalarska z architektką Aleksandrą Wasilkowską, której pracownia odpowiada za rozbudowę targowiska. Oprowadzanie zakończy się azjatycką ucztą w jednej z knajp na targowisku Bakalarska oraz upominkiem w postaci książki “Shadow Architecture” pod redakcja Aleksandry Wasilkowskiej. Targowisko Bakalarska jest laureatem Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawa, w kategorii Nowe życie budynków.

 

LICYTUJ

 

Zwiedzanie budynku Wydziału Lingwistyki Stosowanej i Wydziału Neofilologii UW z jego współautorką, prof. Ewą Kuryłowicz, która została wyróżniona prestiżową Honorową Nagrodą SARP 2021

 

W ramach akcji „Architekci grają dla WOŚP” zapraszamy na inspirujące zwiedzanie budynku Lingwistyki Stosowanej i Wydziału Neofilologii UW z jego współautorką, prof. Ewą Kuryłowicz, która za całokształt swoich działań została wyróżniona prestiżową Honorową Nagrodą SARP 2021. Nowo powstały budynek Wydziału Lingwistyki Stosowanej i Wydziału Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego na ul. Dobrej 55 w Warszawie realizuje kryteria projektowania uniwersalnego oraz nastawienia na dostępność dla wszystkich osób.

 

LICYTUJ

 

3 katalogi Biennale Architektury w Wenecji, które pochodzą z prywatnej kolekcji Ewy P. Porębskiej – polskiej architektki, krytyczki i międzynarodowej ekspertki w dziedzinie architektury

 

W ramach akcji „Architekci grają dla WOŚP” zapraszamy do licytacji 3 katalogów Biennale Architektury w Wenecji, przedstawiajace 3 wnikliwe i całkowicie różne spojrzenia na to, co ważne w architekturze, które pochodzą z prywatnej kolekcji Ewy P. Porębskiej – polskiej architektki, krytyczki i międzynarodowej ekspertki w dziedzinie architektury.

3 katalogi Biennale Architektury w Wenecji: dwutomowy „Less Aesthetics More Ethics” (kurator Massimiliano Fukas, 2000), dwutomowy „People Meet in Architecture” (kuratorka Kazuyo Sejima, 2010), jednotomowy „Fundamentals” (Kurator Rem Koolhas, 2014).

 

LICYTUJ

 

Kolacja z Marcinem Szczeliną z Architecture Snob

 

Ponieważ nazwa Architecture Snob zobowiązuje, więc spotkanie będzie miało niebanalny charakter – kolacja z Architecture Snob. Wieczór spedzimy w nowym, ulubionym miejscu red. nacz. Marcina Szczeliny, czyli restauracji Pod Gigantami. Eklektyczny wystrój restauracji, która znajduje się w kamienicy zbudowanej w 1904 roku według projektu Władysława Marconiego, zachwyci największych malkontentów architektury.

 

LICYTUJ

 

Spacer architektoniczny z Marleną Happach, Architekt Miasta i dyrektorką Biura Architektury i Planowania Przestrzennego w Urzędzie m.st. Warszawy

 

W ramach akcji „Architekci grają dla WOŚP” zapraszamy na inspirujący spacer architektoniczny z Marleną Happach, Architekt Miasta i dyrektorką Biura Architektury i Planowania Przestrzennego w Urzędzie m.st. Warszawy. Podczas godzinnego spotkania odkryjesz nowe inwestycje znajdujące się w centrum Warszawy, spojrzysz na istniejace obiekty z innej perspektywy.

 

LICYTUJ

 

Oprowadzanie po budynku Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach z autorami projektu – Tomaszem Koniorem i Dominikiem Korosiem z Konior Studio

 

W ramach akcji „Architekci grają dla WOŚP” zapraszamy na oprowadzanie po budynku Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Odbędzie się ono z autorami projektu – Tomaszem Koniorem i Dominikiem Korosiem. Po spotkaniu przewidziana jest wspólna kawa, w czasie której architekci opowiedzą o tajnikach projektowania obiektów dla muzyki oraz innych projektach Konior Studio.

 

LICYTUJ

 

Zwiedzanie wrocławskiego Afrykarium-Oceanarium wraz z jej współtwórczynią, Dorotą Szlachcic z biura projektowego Szlachcic Architekci

 

W ramach akcji „Architekci grają dla WOŚP” zapraszamy do licytacji zwiedzania wrocławskiego Afrykarium-Oceanarium wraz z jego współtwórczynią, Dorotą Szlachcic z biura projektowego Szlachcic Architekci. To największe oceanarium w Europie i jedyne na świecie poświęcone całkowicie afrykańskiej faunie.

 

LICYTUJ

 

Całodzienne warsztaty ze skanowania laserowego z firmą Projekt Polski

 

W ramach akcji „Architekci grają dla WOŚP” zapraszamy do licytacji całodziennych warsztatów ze skanowania laserowego z firmą Projekt Polski, która tak przedstawia metodę: „ my sami nie wyobrażamy sobie już innej inwentaryzacji, a ci którzy z nami spróbowali nie muszą być więcej przekonywani”. To oferta, która jest szczególnie przydatna dla biur projektowych.

 

LICYTUJ

 

Zwiedzanie warszawskiego biurowca Skyliner z współtwórcą obiektu, Michałem Sadowskim z pracowni APA Wojciechowski Architekci

 

W ramach akcji „Architekci grają dla WOŚP” zapraszamy do licytacji zwiedzania biurowca Skyliner z Michałem Sadowskim, współwłaścicielem biura projektowego APA Wojciechowski Architekci i współtwórcą projektu obiektu. Spotkanie będzie okazją do poznania kulisów powstawania Skylinera i odkrycia jego najciekawszych miejsc.

 

LICYTUJ

 

Dzień na budowie z poznańskim biurem projektowym DEMIURG

 

W ramach akcji „Architekci grają dla WOŚP” zapraszamy do licytacji dnia na budowie z poznańskim biurem DEMIURG. Spotkanie będzie okazją do poznania interdyscyplinarnego zespołu doświadczonych kreatywnych osób, specjalizujących się w realizacji wszystkich etapów procesu inwestycyjnego oraz poznania specyfiki jego codziennej pracy. Twój dzień na budowie zostanie dostosowany do Twoich potrzeb.

 

LICYTUJ

 

Biurko/konsola z kolekcji Oddity od pracowni Square Drop, które zaprojektowało Studio Kosmos.

 

W ramach akcji „Architekci grają dla WOŚP” zapraszamy do licytacji biurka/konsoli z kolekcji Oddity, zaprojektowanego przez Studio Kosmos Project dla milanowskiej pracowni artystycznej Square Drop. Zastosowanie ponadczasowych rozwiązań oraz szlachetnych materiałów w postaci drewna jesionowego, kwarcytu i mosiądzu sprawia, że biurko z czasem nabiera charakteru.

 

LICYTUJ

 

Kalkulator kosztów dla projektantów od simplifee.pl.

 

Roczny pakiet dostępowy 5 licencji (do kalkulacji projektów budowlanych zgodnie z PB 2020) dla swoich klientów plus pełny pakiet (8 licencji) dla siebie do serwisu simplifee.pl, który automatyzuje szacowanie wartości prac projektowych w oparciu o normatywy Izby Zawodowej oraz o Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym.

 

LICYTUJ

 

ULTRALEGGERA – krzesło Oskara Zięty, wyróżniające się wyjątkowo małą wagą – 1660 gramów, która stanowi rekordowo niski parametr w dziedzinie designu użytkowego.

 

W ramach akcji „Architekci grają dla WOŚP” zapraszamy do licytacji ULTRALEGGERA – krzesła Oskara Zięty, które zostało zaprojektowane w 2019 roku. Wyróżnia je stabilność, nowoczesność oraz wyjątkowo mała waga – 1660 gramów, która stanowi rekordowo niską wartość w dziedzinie designu użytkowego.

 

LICYTUJ

 

Wizyta w ikonicznej Arce Roberta Koniecznego i biurze projektanta w budynku Unikato.

 

W ramach akcji „Architekci grają dla WOŚP” zapraszamy do licytacji wizyty w obiektach, które zaprojektował uznany na arenie międzynarodowej architekt Robert Konieczny – katowickim Unikato i prywatnym domu projektanta – Arce położonej w Brennej koło Cieszyna, która jest uznawana za ikonę polskiej architektury. Robert Konieczny gra z nami od pierwszej edycji akcji „Architekci grają dla WOŚP”.

 

LICYTUJ

 

Projekt domu jednorodzinnego do 150 metrów kwadratowych wraz z pozwoleniem na budowę, który przygotuje Pracownia nad Wartą

 

W ramach akcji „Architekci grają dla WOŚP” zapraszamy do licytacji projektu domu jednorodzinnego do 150 metrów kwadratowych wraz z pozwoleniem na budowę, który przygotuje Pracownia nad Wartą. To już kolejny udział biura projektowego w naszej akcji – projekt z poprzedniego roku został już zrealizowany, posiada pozwolenie na budowę i czeka na rozpoczęcie prac.

 

LICYTUJ

 

3 godziny konsultacji wizerunkowych z Magdą Skibką, specjalistką od komunikacji i wizerunku marek z branży wnętrzarskiej i architektonicznej. 

 

W ramach akcji „Architekci grają dla WOŚP” zapraszamy do licytacji konsultacji wizerunkowych. Jeżeli interesują Cię zagadnienia związane z komunikacją i wizerunkiem Twojej marki, w tym również marki osobistej to ta licytacja jest dla Ciebie. Wylicytuj trzygodzinne konsultacje 1 na 1 online z Magdą Skibka, ekspertką ds. komunikacji branży wnętrzarsko-architektonicznej.

 

LICYTUJ

Kolacja z właścicielami warszawskiej pracowni Kulczyński Architekt

 

W ramach akcji „Architekci grają dla WOŚP” zapraszamy do licytacji kolacji z Robertem Majkutem, uznanym projektantem – w lokalu, który zaprojektował – Wabu Sushi. Restauracja to unikatowe miejsce na kulinarnej mapie Warszawy, które łączy pasję do dobrego jedzenia z przemyślanym designem.

 

LICYTUJ

 

Spacer architektoniczno-sentymentalno-plotkarski po Warszawie w okolicach Powiśla i Podzamcza z pracownią projektową xystudio

 

Architekci z XYstudio zapraszają na spacer  architektoniczno-sentymentalno-plotkarski po Warszawie w okolicach Powiśla i Podzamcza. Będzie to historia o tym jak zmienił się ten kawałek Warszawy po 2000 roku. Zajrzą do nowo powstałych budynków i tych, które są dla nich ważne. Spacer będzie miał charakter wycieczki sentymentalnej i będzie opowieścią o tym co zastąpiło zapach cukierków Syrena. Na trasie spaceru przewidziane są różne atrakcje.

 

LICYTUJ

Dzień w poznańskim biurze projektowym DEMIURG

 

W ramach akcji „Architekci grają dla WOŚP” zapraszamy do licytacji dnia w poznańskim biurze projektowym DEMIURG w Poznaniu. Spotkanie będzie okazją do poznania interdyscyplinarnego zespołu doświadczonych kreatywnych osób, specjalizujących się w realizacji wszystkich etapów procesu inwestycyjnego oraz odkrycia dobrych praktyk, które wykorzystują w codziennej pracy.

 

LICYTUJ

 

Zwiedzanie łódzkiego Orientarium z projektantem Dorotą Szlachcic

 

W ramach akcji „Architekci grają dla WOŚP” zapraszamy do licytacji zwiedzania łódzkiego Orientarium wraz z jego współtwórczynią, Dorotą Szlachcic z biura projektowego Szlachcic Architekci. Orientarium, zajmuje 33 tysiące metrów kwadratowych powierzchni na której zamieszkały m.in. orangutany, langury, anoa, tapiry malajske, gawialy, pantery mgliste, a w ogromnych basenach – rekiny oraz płaszczki.

 

LICYTUJ

 

 

Spotkania z architektami oraz przedmioty można licytować do 4 lutego 2021r. W najbliższą niedzielę odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zbiórka publiczna, odbędzie się na ulicach w całej Polsce oraz za pośrednictwem serwisu aukcji internetowych. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie transmitowany na kanałach Grupy TVN oraz w internecie. Więcej informacji:  https://www.wosp.org.pl/