Elegant – nowa generacja okien PVC nagradzana za design

 

Materiały Partnera

 

Nowoczesna architektura potrzebuje rozwiązań szytych na miarę. Bezkompromisowe koncepcje w końcu trzeba zrealizować i w tym miejscu wkraczają producenci materiałów budowlanych, którzy są w stanie odpowiedzieć na wysokie wymagania projektantów i inwestorów. Jednym z nich jest firma Deceuninck, która wprowadziła na rynek kolekcję Elegant –  nową generację okien PVC. To alternatywa dla okien aluminiowych. Marka Deceuninck stawia na dobry design, czego dowodem są nagrody w prestiżowych konkursach wzorniczych od RedDota, przez German Design Award, po TopBuilder.

 

Linia Elegant zdobyła uznanie minimalistycznym i nowoczesnym wyglądem. Profil produkowany przez Deceuninck jest w chwili obecnej najsmuklejszym profilem PVC produkowanym na rynku. Uzupełnia go wąską przylga, a także unikalne w systemach okiennych PVC prostokątne listwy przyszybowe. Elegant wyróżnia więc dyskretny i dopracowany design w połączeniu z jakością wykonania i parametrami, które zadowolą najbardziej wymagających klientów. Decydując się na system okienny Elegant architekci mogą wybierać z szerokiej gamy kolorów i efektów wykończenia powierzchni, co pozwala dopasować odcień do projektowanej fasady. W opracowanym przez markę  Deceuninck wzorniku znalazło się 40 kolorów folii o strukturze gładkiej, drewnopodobnej, matowej, metalicznej, a także kilka odcieni szarości. Rdzeń w szarym kolorze dodatkowo podkreśli aluminiowy wygląd profili okiennych.

 

Alu House

 

Dobra izolacja, większa oszczędność

 

Elegant wyróżnia się nie tylko stylem, lecz również doskonałymi właściwościami izolacyjnymi. Profil aluminiowy może osiągnąć takie wartości, jednak dużo większym kosztem. Elegant, stanowiąc wizualną alternatywę dla okien aluminiowych, zachowuje wszystkie zalety i właściwości okna PVC. Sześciokomorowy profil osiąga wartość Uf aż do 0,93 W/m²K. To system o głębokości zabudowy ramy 76 mm, oraz skrzydeł 80 mm (dla profilu niezlicowanego) i 92 mm (dla wersji zlicowanej), z możliwością zastosowania bardzo grubych pakietów szybowych – do 70 mm, co dodatkowo zwiększa wartości izolacji termicznej i akustycznej. Co jest dodatkowym atutem – Elegant daje możliwość realizacji stabilnych konstrukcji okiennych o dużych rozmiarach, nawet do 2,5 m, co pozwala wykorzystać pełną wysokość pomieszczeń, wpuścić do nich więcej światła i zintegrować wnętrze z zewnętrzem. 

 

Zrównoważony rozwój, nowoczesna technologia

 

Deceuninck wdraża swoje produkty zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju. Do produkcji profili wykorzystywany jest także innowacyjny, wysokiej jakości materiał uzyskany z recyklingu PVC. W Elegant opcjonalnie stosowany jest ekologiczny rdzeń wytwarzany w technologii EcoPowerCore (EPC). To materiał odzyskany i jednocześnie charakteryzujący się wysokimi parametrami mechanicznymi. Materiał EPC jest równie mocny i trwały oraz ma równie doskonałe właściwości izolacji termicznej, jak materiał pierwotny.

 

  • Nowoczesny smukły design
  • Wąska przylga 9mm – rozwiązanie unikalne na rynku
  • Wersja zlicowana jako optymalna wizualna alternatywa dla okien aluminiowych
  • Możliwość szklenia aż do 70 mm 
  • Współczynnik przenikania ciepła okna Uf na poziomie 0,93W/m2K
  • Jednostopowe, prostokątne lub zaokrąglone listwy przyszybowe
  • 2 opcje wklejania pakietów szybowych (na taśmę i za pomocą kleju)
  • EcoPowerCore w ramie i skrzydle – opcjonalnie

 

Więcej informacji na stronie firmy DECEUNINCK

 

Alu House